Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už „Ąžuoliuko“ auklėtinių dainą Ukrainos palaikymo akcijoje chormeisterius užplūdo direktorės Aušros Šikšnelienės rūstybė

Choristų atliekama daina
Choristų atliekama daina
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos pedagogai, išvedę auklėtinius į pilietinę akciją Ukrainai palaikyti, užsitraukė įstaigos vadovės Aušros Šikšnelienės nemalonę. Direktorė nesupranta, kodėl sprendimas choro pamoką perkelti prie Seimo nebuvo suderintas su administracija – nei raštu, nei žodžiu. Pavaldinių elgesį direktorė vadina neatsakingu ir galbūt net kėlusiu grėsmę choristų saugumui.

Trečiadienį, vasario 19-osios dienos vakarą, visuomeninės organizacijos surengė pilietinę akciją Maidano aukoms pagerbti. Prie Seimo rūmų rinkosi ukrainiečius palaikantys žmonės, degė solidarumo laužai, skambėjo dainos.

Dainą „Baltas paukštis“ atliko ir „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos auklėtiniai.

Man tai priminė Sausio 13-osios įvykius, per kuriuos žuvo vienas mūsiškių – Rolandas Jankauskas buvo „ąžuoliukas“.

„Nemačiau nieko bloga. Netgi priešingai, maniau, kad vaikams tai bus graži auklėjamoji akcija, juolab kad visa Lietuva palaikė Maidano kovotojus. Visi žino, kad jie – ne recidyvistai ar karinių struktūrų atstovai, o žmonės, norintys apginti savo teises. Man tai priminė Sausio 13-osios įvykius, per kuriuos žuvo vienas mūsiškių – Rolandas Jankauskas buvo „ąžuoliukas“, – pasakojo „Ąžuoliuko“ choro meno vadovas Vytautas Miškinis.

Pasiaiškinimas už 25 minučių pravaikštą

Akcijoje prie Seimo dalyvavo penki muzikos mokyklos pedagogai ir 35 choristai. Nusprendus dalyvauti renginyje, buvo šiek tiek sutrumpinta choro pamoka – ji baigėsi maždaug pusvalandžiu anksčiau nei įprastai.

„Prie Seimo ėjo ne visi choristai, o tik tie, kurie patys norėjo ir neturėjo kitų planų“, – kalbėjo V.Miškinis. Jis tikina net nenumanęs, kad dalyvavimas pilietinėje akcijoje gali atsirūgti.

Tačiau jau po kelių dienų jungtinę choro pamoką į dainą prie Seimo iškeitę chormeisteriai pasijuto lyg padarę nusikaltimą. Pedagogams buvo liepta rašyti pasiaiškinimus, jiems gresia nuobaudos.

„Formaliai pagal tvarkaraštį padarėme 25 minučių pravaikštą. Tačiau, mano manymu, mūsų darbo vieta gali būti ne tik klasė“, – teisinosi V.Miškinis.

Formaliai pagal tvarkaraštį padarėme 25 minučių pravaikštą. Tačiau, mano manymu, mūsų darbo vieta gali būti ne tik klasė.

Be to, jis pažymėjo, kad mokyklos administracija dirba tik iki 17 valandos, todėl atsiklausti įstaigos vadovybės nuomonės nebuvo galimybės: „Tai buvo mano spontaniškas sprendimas.“

Pirmas pasiaiškinimas per 35 metus

V.Miškinis prasitarė, kad „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė mėgsta demonstruoti popierinę galią.

„Padedama teisininkų ji dvi dienas kurpė dokumentą, kad jis išeitų padorus juridine prasme: visi Darbo kodekso punktai, kuriuos esą pažeidėme, buvo išvardyti. Man labai liūdna, kad taip formaliai elgiamasi su tokia gražia pilietine akcija. Tačiau mano sąžinė rami, jaučiuosi atlikęs pareigą. Vaikams tai buvo labai gera pamoka, deja, už tai turėjo nukentėti mokytojai“, – apgailestavo V.Miškinis, pats irgi rašęs pasiaiškinimą.

Jame choro meno vadovas pažymėjo, kad jo kompetencija leidžia pačiam spręsti, kokiose pilietinėse ir muzikinėse akcijose galima dalyvauti.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytautas Miškinis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytautas Miškinis

„Esu įsitikinęs, kad dalyvavimas pilietiniame renginyje yra svarbus, puoselėjant mokinių žmogiškąsias vertybes, o mokyklos administracijos negatyvi reakcija į šią akciją byloja apie pedagoginį bei socialinį abejingumą bei galimai tam tikrą politinį kryptingumą“, – pasiaiškinime rašė V.Miškinis.

Jei gautų nuobaudą, choro vadovas ją įdėtų į auksinius rėmelius: „Tai būtų pirmas kartas per 35 metus, kiek vadovauju „Ąžuoliukui“.

Direktorė: kam viską taip išpūsti?

V.Miškinis užtikrino, kad nė vienas Ukrainos palaikymo akcijoje dalyvavęs mokytojas skundų iš auklėtinių tėvų nesulaukė. Jų negirdėjo ir pats choro vadovas.

Tačiau muzikos mokyklos direktorė A.Šikšnelienė teigė apie vaikų išvyką už mokyklos ribų sužinojusi būtent iš susirūpinusių tėvų.  

Gerai, kai viskas gerai baigiasi, bet, neduok Dieve, nutiktų kas nors bloga – aš likčiau kalčiausia, nes daugiausiai atsakau už mokinių saugumą.

„O aš net nebuvau informuota ir nežinojau, ką jiems pasakyti. Gerai, kai viskas gerai baigiasi, bet, neduok Dieve, nutiktų kas nors bloga – aš likčiau kalčiausia, nes daugiausia atsakau už mokinių saugumą“, – aiškino A.Šikšnelienė.

Direktorė tikino girdėjusi kalbų, kad pilietinėje akcijoje prie Seimo gali būti įvairių provokacijų.

„Manau, kiekvienas vadovas prašytų pavaldinių paaiškinimo, kodėl jie nebuvo darbo vietoje, kodėl išvedė vaikus? Nesuprantu, kodėl viską bandoma politizuoti ir išpūsti. Tai viso labo paprastas darbinis reikalas, juk visuose darbuose yra darbo saugos taisyklės, pareigybinės instrukcijos, išvykų organizavimo tvarka”, – kalbėjo mokyklos vadovė.

Ji aiškino, kad tvarkai nusižengę pedagogai smarkiai baudžiami nebus: „Turėjome metodinę tarybą, tačiau dar nebuvome sulaukę visų mokytojų paaiškinimų, todėl iki galo klausimo neišsprendėme. Kai bus visi paaiškinimai, pedagogams, matyt, bus pasiūlyta iš naujo pasiskaityti instrukcijas ir vidaus taisykles“, – sakė A.Šikšnelienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min