Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už banke surastus PSDF pinigus Valstybės kontrolės vadovė Giedrė Švedienė gavo pylos Seime

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės kontrolės vadovė Giedrė Švedienė trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete parlamentarų buvo užsipulta už banke atrastus Valstybinių ligonių kasų ten investuotus 700 mln. litų, kuriais buvo viršytas Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas.

Politikai buvo linkę palaikyti Seimo komitete PSDF biudžeto valdymą „super geru“ įvertinusį Ligonių kasų vadovą Algį Sasnauską.

Komitetas konstatavo, kad panaudojant PSDF biudžeto rezervą bei virš plano surinktas lėšas žalos visuomenei ir PSDF biužetui nepadaryta. Tuo tarpu G.Švedienė sulaukė aštrių replikų.

„Jūs paleidote antį. Negi norėjote tokio chaoso, kaip „Sodroje“ ? Ar 10 mln litų sutaupyti yra gerai, ar blogai? Jūs pagyvenusiems žmonėms padarėte labai blogai. Prifantazavote visko, o dabar nenorite prisipažinti“, – piktinosi Ligonių kasose atliktu auditu konservatorė Vida Marija Čigriejienė.

Jai pritarė ir „darbietė“ Dangutė Mikutienė, teigdama, jog Valstybės kontrolė atlikdama šį auditą ėmėsi politikuoti.

Gindamasi G.Švedienė pažymėjo, kad auditu Valstybės kontrolė vertino ne „gerai, ar blogai yra sutaupyti lėšas“, o ar jos buvo laikomos ir naudojamos pagal įstatymus.

„Gerai ar blogai, kad sutaupyta – tai ne mūsų klausimas. Mes vertiname, ar tai atitinka teisės aktus. Mes tai ir nustatėme. Sveikatos įstatymas numato, kaip Ligonių kasos turi laikyti indėlius. Jiems galima lėšas laikyti konkurso būdu atrinktame Lietuvos banke arba investuoti į Vyriausybės vertybinius popierius“, – sakė G.Švedienė.

Anot jos, banką „Swedbank“ Ligonių kasos atsirinko be konkurso. Be to, Ligonių kasoms leidžiama laikyti pinigus banko sąskaitoje, o ne kaip indėlius.

„Mes nevertiname galimos naudos, mes kalbame apie įstatymus“, – pabrėžė G.Švedienė.

Tuo tarpu Seimo nariai ginčijosi, kad pinigus sąskaitoje laikyti nebūtų verta.
 
„Būtų apsileidimas, jei būtų laikiusi sąskaitoj ir iš to neuždirbusi“, – replikavo Seimo nariai.

Primename, kad Valstybės kontrolė paskelbė, jop PSDF biudžetas 2010 metais turėjo daugiau kaip 0,5 mlrd. litų perteklių, tačiau surinkus daugiau nei planuota lėšų PSDF biudžetas nebuvo peržiūrimas, o pinigai laikyti banke.

Valstybiniai auditoriai nurodė, kad nebuvo išnaudotos visos galimybės PSDF biudžeto lėšas panaudoti efektyviau asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, nes VLK turimų viršplaninių lėšų nenaudojo suteiktų paslaugų visai vertei apmokėti, o sudarė terminuotųjų indėlių sutartis (700 mln. litų per 2010 metus).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min