Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 13d. 12:59 , atnaujinta: 2013 rugsėjo 13d. 13:54

Už galimybę pasiklausyti Dalai Lamos vilniečiai sumokėjo beveik 180 tūkst. Lt

Dalai Lama vieši Vilniuje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalai Lama vieši Vilniuje

Nuo maždaug 70 iki 500 Lt – tiek už galimybę pasiklausyti Tibeto dvasinio lyderio sumokėjo susirinkusieji į „Siemens“ areną. Vilniuje penktadienį Jo Šventenybė skaitė paskaitą „Kelias į Taiką ir Laimę globalioje visuomenėje“.

Jaunos poros, šeimos su vaikais, neįgalieji, senjorai, būrys žinomų žmonių penktadienį užplūdo „Siemens“ areną Vilniuje, kur savo mintimis dalijosi Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV.

„Atėjau pasisemti išminties iš tikrai šviesaus žmogaus. Manau, kad jis ir neša šviesą, keliaudamas po pasaulį“, – 15min.lt sakė Ligita.

Jai smalsu, ką turi pasakyti Dalai Lama: „Tokia proga pasitaikė, kad jis čia atvažiavo, tai labai smagu ja pasinaudoti. Man labiau įdomu, ne kas jis, o ką jis turi pasakyti. Man visiškai nerūpi jo kultas.“

Mergina už pusantros valandos trukmės paskaitą sumokėjo apie 70 Lt.

„Aš to visai nesureikšminu“, – juokėsi mergina.

Pigiausią bilietą į paskaitą pirko ir Giedrė. Pasak jos, sėdėjimas patogesnėje vietoje nieko nereiškia. Ji svarstė, kad susitikimas su visuomene galėjo būti suorganizuotas taip ir tokioje vietoje, kad gyventojams tai kainuotų mažiau, nes dabar ir mažiausią kainą sumokėti galėjo ne visi norėjusieji.

Manau, kad jis ir neša šviesą, keliaudamas po pasaulį, – sakė Ligita.

„Neturiu konkrečių lūkesčių. Tiesiog atvykau pabūti, pamatyti tą žmogų, paklausyti jo minčių. Skaityti yra viena, noriu gyvai išgirsti“, – sakė Giedrė, nepraleidusi unikalios progos pamatyti Tibeto dvasinį lyderį.

Dalai Lamos vizito ekonomika

Dauguma norinčiųjų pamatyti ir išgirsti Dalai Lamą turėjo už tai susimokėti. Renginio dieną bilietai už paskaitą kainavo 82–507 Lt.

Surinktos lėšos, kaip ir kitos aukos bei parama, buvo panaudotos Jo Šventenybės vizito išlaidoms padengti – jo ir delegacijos kelionės bei apgyvendinimo išlaidos (per 45 tūkst. Lt), išlaidos renginiams vizito metu (per 30 tūkst.), administraciniai mokesčiai (per 33 tūkst. Lt), vizito viešinimo išlaidos (per 11 tūkst. Lt), atminimo skulptūros „Mandala“ Tibeto skvere sukūrimo (beveik 30 tūkst. Lt) bei Tibeto kultūros dienų išlaidos (per 18 tūkst. Lt).

Iš viso Dalai Lamos vizitas kainavo apie 168 tūkst. Lt.

Paskaitos pradžioje pranešta, kad bilietų į paskaitą buvo nupirkta maždaug už 178 tūkst. Lt. Kadangi jais buvo prekiaujama iki pat renginio pradžios, tai nėra galutinė suma.

Dalai Lamos vizito ekonomika
Dalai Lamos vizito ekonomika

Aš nieko nesitikiu, aš noriu pabūti šalia, – sakė Loreta.

Šventė gyventojams

Nepilnoje „Siemens“ arenoje penktadienį susirinko įvairiausių žmonių. Vieni jų tikino, kad atėjo pasiklausyti Dalai Lamos mokymo, kitiems jis buvo labiau įdomus kaip asmenybė.

Dalai Lamą Loreta mato nebe pirmą kartą, ji domisi jo mokymu, jo asmenybe, yra buvusi Tibete.

„Tai sielos džiaugsmas. Šventė, nes tai yra išskirtinė asmenybė, tai yra dvasinis lyderis man. Aš nieko nesitikiu, aš noriu pabūti šalia nors šiek tiek. Man smagu“, – sakė Loreta.

Jai pasirodė keista, kad Lietuvos valdžia vengė susitikti su Dalai Lama: „Aš manau, kad jie nepagarbą parodė. Bet tai yra politiniai žaidimai. Aš to per daug nekritikuočiau. Tai, matyt, yra politiniai susitarimai.“

Dalai Lamos pasiklausyti atvyko minia
 

Dainius, kaip pats sakė, domisi dvasingumu, todėl ir atvyko į „Siemens“ areną: „Noriu ir jį pamatyti, nes retai atvažiuoja, ir pasiklausyti, ką jis sako apie visas globalias problemas, kaip jas galima spręsti.“

Su paskaitoje dalyvavusiais žmonėmis Dalai Lama elgėsi kaip su šeimos nariais.

Pavargęs ir atsilošęs ant sofos, jis sakė: „Fotografai, nesitikėkite, kad visą laiką sėdėsiu įsitempęs.“

Atsilošimo jis prašė nelaikyti nepagarba, tai kaip tik esąs nuoširdumo, artumo ženklas.

Dalai Lama vieai Vilniuje
Dalai Lama vieši Vilniuje

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min