Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Protestuojantys teisėsaugos pareigūnai Vilniuje renkantis Europos lyderiams atliko vergų ariją

Protesto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protesto akimirka
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Ketvirtadienį, prasidedant Rytų partnerystės verslo forumui, Vilniaus Katedros aikštėje apie 100 pareigūnų vykdė protesto akciją, kurios metu atliko vergų ariją iš Dziuzepės Verdžio operos „Nabuko“.

Arija skambėjo lietuvių kalba, o žodžiai buvo pritaikyti teisėsaugos problemoms.

„Šiai dienai mes galim konstatuoti, kad pareigūnų rūpimais klausimais nepajudėta į priekį. Taip kaip buvo kalbėta vasarą Vyriausybėje. Visos derybos, kurios prasidėjo būtent ten, jos užstrigo, apie tai buvo informuotas ir premjeras. Keista buvo viešojoje erdvėje Vyriausybės reakcija, kad mes galime laimingai gyventi, kad mums kažką duoda. Taip, Vyriausybės vadovas daugiausiai mums skyrė dėmesio bei galimų problemų sprendimams, bet tai liko tik žodžiai“, – patikino Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimiras Banelas

V. Banelas laidoje „Ryto espresso“ tikino, kad premjeras išsakė savo prioritetą, kad mažiausiai uždirbantys pareigūnai, nuo 1 iki 10 kategorijos, turi gauti bent 10 proc. didesnį atlyginimą.

„Jeigu džentelmeniškai susitarsime, padedame parašus ir viskas, klausimas bus išspręstas“, – retoriškai ragino pašnekovas.

 „Tam reikia vidaus reikalų sistemoje, įskaitant ir policiją,  60 mln. Ir jūs paklauskite tada, kiek yra skirta tiksliai šiam klausimui spręsti pinigų? Ir pamatysite, kad nieko nėra. Yra skiriamas bendras kiekis, kažkiek padidinamas finansavimas ir sakoma „tvarkykis kaip nori, mes gi davėm“. Mes aiškiai norime pasakyti, kad tai ne tiesa, tie pinigai nėra skirti. Jie skirti viskam, o jeigu tu iš to visko dar gali kažką padaryti, tuomet esi didvyris“, – piktinosi V. Banelas.

Policininkai reaguodami į premjero išsakytą nuomonę, kad šiuo metu vyksta socialinis dialogas, siekia užsitikrinti, kad žadėtas finansavimas bus gautas.

„Norima retoriškai paklausti ir kitų šalių vadovų, ar jie savo šalyse, sunkmečiu, kalbant apie teisėsaugą, taip iš jos tyčiojosi? Ar jų vertybės irgi tokios? Ar jie irgi taip drastiškai laužė stuburą, mažindami 25 proc. finansavimą?“, – teigė pašnekovas.

Laida „Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis nuo 6.05 val.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min