Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 14d. 15:56

Už Joną Pinskų agituoja Saulius Skvernelis ir Agnė Širinskienė

Rinkiminiai plakatai Molėtuose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rinkiminiai plakatai Molėtuose

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) kandidatas Širvintų-Molėtų vienmandatėje apygardoje Jonas Pinskus renka įtakingų „valstiečių“ paramą. Už jį balsuoti agituoja ne tik premjeras Saulius Skvernelis, bet ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Vadinamąją centro-kairės koaliciją norintys burti „valstiečiai“ telkia pajėgas.

Nors partija nėra priėmusi oficialaus sprendimo, ką rems antrajame Seimo rinkimų ture, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) svarbu atimti kuo daugiau balsų ir konservatorių ir abiejų liberalų.

Tad tenka atsigręžti į „socialdarbiečių“, kuriuos Ramūnas Karbauskis „nubaudė“ nepriimdamas į LVŽS rinkimų sąrašą, kandidatus. Tiesa, ne visus, kol kas tokios malonės sulaukė tik J.Pinskus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Į antrąjį Seimo rinkimų turą pateko 4 LSDDP atstovai.

Jonavos apygardoje LSDDP kandidatas Rimantas Sinkevičius kovos su socialdemokratu Eugenijumi Sabučiu. Dainavos apygardoje – tokia pat padėtis: „socialdarbietis“ Andrius Palionis prieš socialdemokratę Jūratę Zailskienę.

Ramūnas Karbauskis yra pažadėjęs remti socialdemokratų kandidatus, tad logiška, kad „socialdarbiečių“ minėtose apygardose LVŽS neremia.

Tačiau LSDDP kandidatas Zigmantas Balčytis antrame ture Šilutės apygardoje susigrums su konservatore Sandra Tamašauskiene, bet jo puslapyje apie kieno nors paramą jam – tylu.

Pirmasis J.Pinskui paramą pareiškė S.Skvernelis.

Beje, pradžioje jis už „socialdarbietį“ ragino balsuoti kaip premjeras, tačiau feisbuke kilus pasipiktinimui, kad pagal įstatymą draudžiama vykdyti rinkimų agitaciją naudojantis tarnybine padėtimi, premjero pareigos iš raginimo balsuoti už J.Pinskų buvo išbrauktos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Jonas Pinskus yra tas žmogus, kuris Lietuvos Respublikos Seime kovos už Jus, Jūsų šeimų, Jūsų tėvų ir senelių gerovę“, – aiškina S.Skvernelis įraše, skelbiamame J.Pinskaus rinkimų štabo puslapyje.

Kiek vėliau paramą jam pareiškė ir įtakinga „valstietė“, komiteto pirmininkė A.Širinskienė.

„Pirmiausiai noriu padėkoti Jums už palaikymą 1-ajame Seimo rinkimų ture. Demokratinės santvarkos esmė – žmonių pasirinkimas. Gerbiu Jūsų nuomonę, o antrajame ture palaikau ir Jus kviečiu palaikyti LSDDP kandidatą Molėtų–Širvintų apygardoje Joną Pinskų“, – rašo ji, turėdama omenyje, kad pati šioje vienmandatėje liko ketvirta ir į antrąjį turą nepateko.

Anot jos, rinkėjai turi aiškų pasirinkimą – arba rinktis „liberalią patyčių politiką, kurią Lietuvos žmonėms siūlo konservatoriai, arba už atsakingą ir visai šalies visuomenei naudingą kryptį, kurią, tikiu, Seimo nariu tapęs tęs Jonas Pinskus“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

J.Pinskus pastaruoju metu dirba ekonomikos ir inovacijų ministro R.Sinkevičiaus patarėju.

J.Pinskus 2004 iki 2011 metų dvi kadencijas buvo Seimo narys. Jis buvo išrinktas į Seimą ir 2012 metais, tačiau kilus balsų pirkimo skandalui 2012-ųjų lapkritį Seimas nutarė, kad jis kartu su žmona Živile Pinskuviene bei kita „darbiete“ Jolanta Gaudutiene nėra išrinkti Seimo nariais, tačiau 2013 metais kitu Seimo sprendimu jie buvo grąžinti į išrinktųjų sąrašą.

2011–2015 metais J.Pinskus buvo Vilniaus mero pavaduotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min