Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 14:38

Už kalėjime patirtas „dvasines kančias“ Henrikas Daktaras gaus 3 tūkst. litų

Henrikas Daktaras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį išnagrinėjo administracinę bylą ir Henrikui Daktarui iš Lietuvos valstybės priteisė 3 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą.

Teisėjų kolegijos nuomone, kalėdamas tokiomis sąlygomis (mažo ploto kamerose; esant netinkamai aplinkos temperatūrai (drėgmei), kamerų apšvietai), H.Daktaras patyrė esminius nepatogumus ir dvasines kančias, kurios viršijo įprastus kalinimo lemiamus suvaržymus.

Nepaisant to, teismo sprendimu, byloje esantys įrodymai nepatvirtina, jog dėl netinkamų kalinimo sąlygų pareiškėjui buvo sutrikdyta sveikata. Todėl teismas padarė išvadą, kad tarp H.Daktaro sveikatos būklės ir Kalėjimų departamento veiksmų nėra priežastinio ryšio, ir likusią jo skundo reikalavimų dalį atmetė kaip nepagrįstą.

Be to, dalis H.Daktaro advokatų parengto skundo teismui dėl neturtinės žalos atlyginimo buvo suformuluota praleidus senaties terminą, tad, spręsdamas šios žalos priteisimo pagrįstumą ir teisėtumą, teismas vertino ir analizavo atsakovės veiksmus tik nuo 2010 metų rugpjūčio pabaigos.

H.Daktaras skųsdamasis teismui dėl prastų kalinimo sąlygų norėjo prisiteisti milijoną litų žalos atlyginimo bei reikalavo būti perkeltas į kitą kalėjimą.

Pareiškėjas skundėsi, kad 4 metus yra laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime itin prastomis, neatitinkančiomis higienos normų sąlygomis, dėl kurių patiria neigiamų išgyvenimų, pašlijo sveikata.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min