Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už kontrabandos gabenimą antrąkart siūloma įvesti laisvės atėmimo bausmę

Kontrabandinės cigaretės
MKT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio poste įvykusiame tarpžinybinės komisijos kovai su kontrabanda išvažiuojamajame posėdyje teisėsaugos institucijų atstovai nutarė siūlyti įteisinti laisvės atėmimą už pakartotiną kontrabandos gabenimą.

Konstatuota, kad pažeidėjų nebaugina taikomos ne visada žalos mastui adekvačios baudos ir yra nemažai atvejų, kai nusikaltimai daromi vėl. Bus siūloma už pakartotiną kontrabandos gabenimą taikyti realią laisvės atėmimo bausmę bei spręsti paskirtų baudų išieškojimo problemą.

Taip pat siūloma sugriežtinti baudžiamosios atsakomybės taikymą – taikyti ją, kai prekių vertė siekia 50 minimalių gyvenimo lygių (MGL) – 6500 tūkst. litų, dabar nustatyta net 250 MGL riba.

„Ši Vyriausybė siekia ambicingų tikslų – į dienos šviesą iš šešėlinės ekonomikos ištraukti milžiniškas sumas, jomis papildyti valstybės iždą. Nesukursime tokio rentgeno aparato per dieną, tad kova su kontrabanda bus nuolatinė ir ilgalaikė. Stiprinsime visų atsakingų institucijų bendradarbiavimą, ypač didelį dėmesį skirsime pareigūnų motyvacijai, iš esmės keisdami dabar neveikiančią jų skatinimo sistemą, kirsime per „tarnybinę korupciją“ taikydami platesnius rotacijos mastus“, – sakė Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Daug pasiūlymų skatinti su šešėline ekonomika kovojančius pareigūnus Vyriausybė sulaukė iš visuomenės paskelbusi viešąsias konsultacijas.

Nuspręsta, kad Muitinės, Policijos departamentai, Valstybės sienos apsaugos, Finansų nusikaltimų tyrimo tarnybos, Valstybinė mokesčių inspekcija turi glaudžiau bendradarbiauti. Ateityje numatoma sukurti automatizuotą bendrą rizikos analizės ir valdymo, duomenų kaupimo bei jų vertinimo sistemą. Sukūrus vieningą duomenų bazę, būtų sutaupytos biudžeto lėšos ir iki minimumo sumažinta konkretaus pareigūno galimybė piktnaudžiauti tarnyba, būtų efektyviau įvertinamos rizikos.

Vyriausybė sieks griežtinti kontrabandą vykdančių asmenų, pareigūnų ir kontrabandinių prekių vartojimo atsakomybę. Kova su šešėline ekonomika – vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų, jis yra įrašytas ir rengiamame kitų metų Nacionaliniame susitarime su socialiniais partneriais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min