Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 14d. 08:37

Už kunigo maldą prie ligonio prašoma valstybės pinigų

Kunigas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Bažnyčia nori, kad kunigai būtų įdarbinti gydymo įstaigose.

Bažnyčios vadovai siekia, kad gydymo įstaigos atsilygintų dvasininkams už maldas ligoninėje prie sergančių žmonių lovos, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Esame gavę kelis Bažnyčios hierarchų laiškus, kuriuose jie prašo, kad kapelionai būtų oficialiai įdarbinti ligoninėse ir iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų jiems būtų mokami atlyginimai. Tačiau mes to daryti negalime, nes šio fondo lėšos pagal įstatymą gali būti skirtos tik gydymo paslaugoms. Tai po atlikto audito patvirtino ir Valstybės kontrolė“, – dienraščiui sakė sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.

Beje, kai kurios ligoninės nekreipia dėmesio nei į ministerijos, nei į Valstybės kontrolės draudimus ir kapelionams atsilygina. 

„Lietuvos rytas“ išsiaiškino, kad jau kelerius metus Vilniaus universiteto Onkologijos instituto ligonius lankantis kapelionas Sigitas Grigas yra etatinis šios įstaigos darbuotojas. Kauno medicinos universiteto klinikose trečius metus dirbantis kapelionas Mindaugas Bukštys, kaip ir visi medikai, gauna algą. Klinikų valdymo tarnybos direktorius Edmundas Varpiotas taip pat neneigė, kad klinikos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų moka atlyginimus ir statybininkams, ir kitiems darbuotojams, nesusijusiems su medicina. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min