Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 12d. 16:18

Už Lietuvos gyventojų paramą kariuomenė modernizuos taikliųjų šaulių ginklus

Ginklas
Lietuvos kariuomenės nuotr. / Ginklas

Tam, kad taiklieji šauliai galėtų tinkamai atlikti savo funkciją – naikinti aukštos vertės taikinius ir nurodyti taikinius kitiems – juos yra būtina tinkamai apginkluoti, todėl šiais metais Lietuvos kariuomenė planuoja atnaujinti jau turimus M14 ginklus, juos pritaikant taikliųjų šaulių poreikiams, praneša Krašto apsaugos ministerija.

2016 m. Lietuvos kariuomenė iš 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio gavo per 200 tūkst. eurų. Ši parama bus skirta atnaujinti taikliųjų šaulių ginklus. Šautuvo efektyvumas bus didinamas sumontuojant modernų optinį taikiklį ir dvikoję atramą.

Modernizuotus ginklus planuojama skirti 3–ojoje lengvųjų pėstininkų brigadoje „Aukštaitija“ ir Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantiems kariams.

„Karių vardu dėkoju visiems pilietiškiems Lietuvos žmonėms, prisidėjusiems prie mūsų valstybės saugumo garanto – Lietuvos kariuomenės – stiprinimo“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Įgyvendinus taikliųjų šaulių aprūpinimo jiems skirtais šautuvais projektą bus užtikrinta didesnė mūšio lauko kontrolė ir geresnis taikinių atpažinimas toli į gylį, nes taiklieji šauliai naudos galingą optinį taikiklį šaudymui ir stebėjimui. Taip pat pagerės ir pataikymas į taikinį iš gerokai didesnio nuotolio nei gali pataikyti paprastas šaulys.

Tai leis kariams naikinti priešą esantį daugiau kaip pusės kilometro nuotoliu (600 metrų) su labai didele taiklaus pirmojo šūvio tikimybe.

M14 ginklas savo tarnybą pirmiausia pradėjo JAV kariuomenėje 1954 m. Korėjos, Vietnamo, Afganistano ir Irako karai – tai tiek didžiųjų karštųjų taškų, kur buvo naudojamas šis ginklas. Iš pradžių M14 ginklas turėjo galimybę šaudyti serijomis ir pavieniais šūviais. Vėliau automatinio šaudymo režimo buvo atsisakyta.

Kiekvienas standartinis šautuvas M14 turi galimybę būti komplektuojamas optiniu taikikliu - tai numatyta ginklo konstrukcijoje. Prabėgus daugiau kaip 60 metų nuo ginklo eksploatavimo pradžios JAV neatsisako šio seno kovos lauke patikrinto ginklo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min