Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 18d. 11:49

Už miesto tvarkymą savivaldybė skolinga 50 mln. litų

(NENAUDOKITE, NUFOTOGRAFUOTAM ŽMOGUI NEMALONU) Pašalpas išimties tvarka gausiantys ukmergiškiai privalės dirbti viešuosius darbus.
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Iš viso savivaldybė už miesto tvarkymą ir gatvių priežiūrą skolinga 50 mln. Lt.

Miestą tvarkančioms ir gatves prižiūrinčioms įmonėms Vilniaus savivaldybė skolinga 50 mln. litų, tačiau jai pavyko įtikinti kiemsargius bent laikinai nepiketuoti. Seniausias miesto valdžios įsiskolinimas siekia praėjusių metų spalio mėnesį.

Kaip antradienį žurnalistams sakė vicemeras Romas Adomavičius, su gatvių tvarkytojais pavyko susitarti pažadėjus, kad skolos bus grąžinamos pamažu. Jo teigimu, nuo liepos 18 dienos miestą prižiūrinčioms įmonėms buvo sumokėta kiek daugiau nei 1,2 mln. litų.

„Viso labo šiandien už miesto tvarkymą (be gatvių priežiūros - aut. past.) savivaldybė skolinga 19 mln. Lt“, – aiškino R.Adomavičius. Seniausia skola, negrąžinama nuo praėjusių metų spalio, bendrovei „Stebulė" siekia 50 tūkst. Lt.

Iš viso savivaldybė už miesto tvarkymą ir gatvių priežiūrą skolinga 50 mln. Lt. Daugiausia – 19,5 mln. Lt – miesto valdžia skolinga įmonei „Grinda“. „Stebulei“ savivaldybė skolinga 11,6 mln. Lt, „Naujamiesčio būstui“ – 4,4 mln. Lt.

Pasak vicemero, savivaldybė ieško būdų, kaip būtų galima grąžinti likusius pinigus. Esą tai galima padaryti mažinant administracijos aparatą, atlyginimus. „Tai pigiausias pinigų uždirbimo būdas, bet skausmingiausias“, – sakė jis.

Taip pat R.Adomavičius užsiminė, kad lėšų būtų galima gauti privatizavus dalį savivaldybės įmonių turto. Kai kurias įmones esą galima restruktūrizuoti, o bent dalį parduoti.

„Žiūrime į Latvijos, Estijos patirtį, gal reikia išleisti obligacijų“, – svarstė vicemeras.

Temos: 1 Savivaldybė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min