Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už mokslą nemokės 21 tūkst. studentų

Gintaras Steponavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad kitais mokslo metais valstybė pilnai finansuos 21 tūkst. bakalauro studijų vietų: 11 tūkst. universitetuose ir 10 tūkst. kolegijose.

Tokia reforma vien keturiems kitų metų mėnesiams (rugsėjui – gruodžiui) mokesčių mokėtojams atsieis 69,4 mln litų. Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, bus suformuotas vadinamasis „studento krepšelis“, kuris seks paskui pirmakursį visų jo studijų metais. Pasak ministro, nemokamų studijų krepšeliai bus skirstomi pagal baigiamųjų egzaminų rezultatus. „Stojimo tvarka į aukštąsias mokyklas nesikeičia – keisis tik finansavimas“, – aiškino G.Steponavičius.

Ministerijos duomenimis, 2008 metais pilnai ir dalinai valstybės finansuojamose vietose studijavo 14 tūkst. universiteto ir 9 tūkst. kolegijų studentų. „Kaip matote, iš esmės visiškai už mokslą nemokėsiančių studentų padaugės, nes iš šių pateiktų skaičių pusė studentų mokėjo dalinę studijų įmoką“, – teigė ministras.

Skirtingi krepšelių dydžiai

Studijų krepšeliai bus nevienodo dydžio – lėšos studijoms bus paskirstytos į 6 šakas: socialiniams, humanitariniams, tiksliesiems, biomedicininiams, techniniams mokslams bei menų studijoms. Kiekvienos šakos krepšelių skaičius bus planuojamas atsižvelgiant į 2008 m. studentų stojimo rezultatus.

Valstybė nustatys studijų krepšelio dydį, o tuo pačiu ir didžiausią galimą tam tikros studijų programos įmoką. Aukštoji mokykla negalės viršyti valstybės nustatytos maksimalios studijų kainos ribos. Ministro teigimu, universitetai bei kolegijos jau turi nusistatę preliminarias ateinančių metų studijų kainas.

Švietimo ir mokslo ministerija užtikrino, kad naujoji finansavimo tvarka palies tik nuo 2009 metų pradėsiančius studijuoti pirmakursius – dabartiniams studentams įmokų tvarka ir dydis nesikeis.

Šiuo metu Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal studentų, tenkančių 1000 gyventojų, skaičių, bet kartu yra paskutinėje vietoje pagal vienam studentui skiriamą finansavimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min