Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 09:52

Už sumedžiotą tauriojo elnio patelę ir jauniklį pažeidėjas mokės 13 tūkst. eurų

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Akmenės rajone, „Ašvėnų“ medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete, sulaikė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį tauriojo elnio patelę ir jauniklį.
Taurusis elnias
Taurusis elnias / Arūno Solovjovo nuotr.

Šiaulių aplinkosaugininkai nustatė, kad asmuo draudžiamu laiku sumedžiojo limituojamus gyvūnus – tauriojo elnio patelę su jaunikliu.

Be to, aiškinantis įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad tauriojo elnio patelę ir jauniklį neteisėtai sumedžiojo teisės medžioti neturintis asmuo, iš jo tėvui priklausančio mažo kalibro graižtvinio šautuvo.

Už šiurkštų administracinį nusižengimą asmeniui bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Iš pažeidėjo tėvo aplinkosaugininkai paėmė ginklą su optiniu taikikliu, tauriojo elnio jauniklį ir patelę.

Asmeniui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų. Taip pat teks atlyginti gyvūnijai padarytą žalą – 12056,64 eurus.

Kadangi pažeidėjas neteisėtai sumedžiojęs du tauriuosius elnius neturėjo teisės medžioti ir leidimo laikyti nešioti ginklus, tolimesnis tyrimas perduotas policijos pareigūnams.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min