Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 12d. 20:19

Už neteisėtai sumedžiotus retus gyvūnus – didesnės baudos

Stirna
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Stirna

Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytus gyvūnus sumedžioję brakonieriai mokės nuo keliolikos iki keliais tūkstančiais litų padidintas baudas.

Sausio 9-ąją įsigaliojo aplinkos ministro įsakymas, kuriuo patvirtinti nauji žalos ir nuostolių, padarytų sunaikinus ar sužalojus į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų saugomų rūšių gyvūnus, augalus, grybus ir jų buveines, skaičiavimo tarifai.

Pagal juos daugiausia – po 45 675 litus – reikės mokėti už sumedžiotus stumbrą ir rudąjį lokį. Pernai už tai grėsė 41 895 litų bauda.

Bauda už lūšį pernai siekė 17 955, šiemet – 19 575 litus, už ilgasnukį ruonį – pernai būtų reikėję mokėti 4788, šiemet – 5220 litus, už ūdrą atitinkamai – 7182 ir 7830 litų, už baltąjį kiškį arba šermuonėlį atitinkamai – 718,2 ir 783 litus bei kt.

Už sunaikintą vaikingą arba jauniklius vedžiojančią (maitinančią) patelę nustatomas trigubas bazinis indeksuotas tarifas, o už sunaikintą gyvūno olą – dvigubas tos rūšies gyvūno indeksuotas bazinis tarifas.

Maždaug dviem šimtais litų – iki 1957,5 lito – padidėjo bauda už labiausiai saugomų paukščių sunaikinimą.

Už sturio sugavimą teks mokėti 391,5 lito (buvo 359,1 lito), už neteisėtą lašišų žvejybą gresia 169,65 lito (buvo 155,61), už spario, jūrinės nėgės brakonieriavimą – 104,4 lito (buvo 95,76) ir kt.

Už neteisėtą į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų rūšių žuvų ir nėgių sunaikinimą arba neteisėtą sugavimą panaudojus elektros srovę, ultragarsą, nuodingąsias ir sprogstamąsias medžiagas, duriamuosius ar užkabinamuosius įrankius bus taikomas dešimteriopas bazinis tarifas.

Bazinius tarifus už gyvūnų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą, sužalojimą ar sunaikinimą aplinkos ministras tvirtina kasmet, taikydamas Statistikos departamento nustatytą vartotojų kainų indeksą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min