Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2012 01 04

Už netinkamą daugiabučio šildymą įspėta „Vilniaus energija“ teisme siekia panaikinti sankciją

Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma centralizuotą šilumą tiekianti įmonė „Vilniaus energija“ siekia panaikinti Energetikos inspekcijos skirtą įspėjimą už netinkamą šildymą.
„Vilniaus energija“
„Vilniaus energija“ / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, trečiadienį nagrinėjęs ginčą, sprendimą skelbs sausio 16 dieną, BNS informavo teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Anot jos, ginčas kilo, vieno Vilniaus Perkūnkiemio mikrorajono daugiabučio gyventojams apskundus „Vilniaus energijos“ paslaugas, kai praėjusį žiemos sezoną butuose buvo šalta, o sąskaitos už šildymą – itin didelės. Valstybinės energetikos inspekcijos specialistams patikrinus butus, buvo nustatyta, kad bute žiemą temperatūra tesiekė 14 laipsnių Celsijaus, o vieno buto vidutinė mėnesio sąskaita siekė 500 litų.

Energetikos inspekcija tuomet įspėjo bendrovę palaikyti tinkamą temperatūrą – šį įspėjimą „Vilniaus energija“ nori panaikinti.

„Jie prašo panaikinti tą sprendimą ir inspekcijos balandžio 22 dienos (2011 metų – BNS) nurodymą, kuriuo buvo įpareigota pašalinti pažeidimus“, – sakė S.Jacinevičienė-Baltaduonė.

„Vilniaus energija“ inspekcijos buvo įpareigota užtikrinti, kad šildymas atitiktų higienos normas. Teismo atstovės teigimu, įmonė prašė ir reikalavimo užtikrinimo priemonių – kad inspekcijos nurodymo vykdymas būtų panaikintas, kol vyks teismo procesas. Tačiau ir šis teismas, ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Energetikos inspekcija šią savaitę paskelbė, jog „Vilniaus energija“, pernai lapkritį pateikusi itin dideles sąskaitas, galėjo klaidinti vartotojus. Inspekcija žada dėl to kreiptis į prokurorus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?