Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 04, 19:17 Atnaujinta 2022 05 04, 22:01

Už nuopelnus apdovanoti 79 medikai

Vilniaus rotušėje už nuopelnus Lietuvos sveikatos sistemai, taip pat sėkmingą kovą su COVID-19 pandemija trečiadienį apdovanoti 79 medikai.
Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai
Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Labai džiaugiuosi šiuo renginiu – jau vien galimybė čia būti gyvai yra dar vienas patvirtinimas, kad visos negandos įveikiamos, suvienijus drąsą, valią, pašaukimą ir profesionalumą“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Man didelė garbė padėkoti iškiliausioms sveikatos sistemos asmenybėms, o šis renginys tebus prasminga šventė ne tik į pačią Vilniaus širdį atvykusiems nominantams, bet ir mūsų atsidavusiai medikų bendruomenei bei visiems Lietuvos gyventojams“, – teigė jis.

Medikams renginyje dėkojo ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Nors dauguma žavėjosi medikų kasdieniu darbu, gebėjimu ištverti didelį krūvį ir kartais nežmonišką įtampą COVID-19 pandemijos metu, kartu sekė ir žmonių nuovargis, pasipiktinimas, pseudomokslas ir sąmokslo teorijos. Nustumti visą tai į šoną ir toliau dirbti savo darbą bei atlikti pareigą iš jūsų pareikalavo, galima sakyti, dieviškų savybių“, – teigė premjerė.

Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą ministras suteikė 24 asmenims, Nusipelniusio slaugytojo vardą – 27 medikams, dar 28-iems įteikti Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklai.

Tarp apdovanotųjų – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas, Klaipėdos universitetinės ligoninės Radioterapijos ir branduolinės medicinos centro vadovė, Radiologijos skyriaus vedėja, gydytoja onkologė radioterapeutė Aistė Plieskienė, Vievio sveikatos priežiūros centro direktorė Danutė Baliūnienė, Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Violeta Prekevičienė, Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė ir kiti.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, šis renginys – prasmingas akcentas tarp dviejų minėtinų datų: Lietuvos medicinos darbuotojų dienos ir Tarptautinės slaugytojų dienos.

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai vyksta nuo 2004 metų. Per visą apdovanojimų istoriją garbingi Nusipelniusių Lietuvos medikų vardai kartu su šių metų nominantais suteikti 311 gydytojų, 83 slaugytojams ir 368 sveikatos apsaugos darbuotojams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min