TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nusikalstamą bendrovės banktorą bus teisiami bendrovės vienintelis akcininkas ir direktorius

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Marijampolės apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame bendrovės „Sadita-langai“ vienintelis akcininkas S. M. (g. 1975 m.) ir jos direktorius E. K. (g. 1970 m.) įtariami vengimu atsiskaityti su užsakovais, apgaulinga bei aplaidžia buhalterine apskaita ir nusikalstamu bankrotu.

Nustatyta, kad įtariamieji kreditoriams padarė daugiau nei 835 tūkstančių litų žalą, o UAB „Sadita-langai“ – 530 tūkstančių litų.

Tyrime metu nustatyta, jog bendrovės „Sadita-langai“ vieninteliam akcininkui S. M. buvo pervedamos piniginės lėšos, t. y. 2007 m. sausio mėnesį šio akcininko sprendimu iš bendrovės „Sadita-langai“ jam išmokėta 315 tūkst. Lt, teigiama FNTT pranešime spaudai.

Tačiau buvo vengiama atsiskaityti su bendrovės kreditoriais, padarant jiems didelę turtinę žalą, atliktas nuomojamų patalpų remontas iš viso už 215 680 Lt. Minėtos patalpos buvo nuomojamos iš kitos bendrovės, kurios akcininku buvo tas pats S. M., tačiau po remonto šiose patalpose atlikimo S. M. nurodymu nuomotojas už remontą bendrovei „Sadita-langai“ neapmokėjo. Tokiu būdu išmokėjus akcininkui minėtą pinigų sumą (315 000 Lt), neapmokėjus už patalpų remontą (215 680 Lt) bendrovei padaryta didelė žala, paveikusi UAB „Sadita-langai“ finansinę būklę ir turėjusi įtakos pradelstiems įsiskolinimams, tuo pačiu nemokumui ir bankrotui, susidaryti.

Įtariama, kad dėl tokių tyčinių bendrovės vadovo E. K. ir pagrindinio akcininko S. M. veiksmų bendrovė buvo privesta prie bankroto ir 2007 m. birželio mėn. jai buvo iškelta bankroto byla.

Taip pat papildomai bendrovės vadovas E. K. dar turės atsakyti ir dėl apgaulingai bei aplaidžiai tvarkytos bendrovės buhalterinė apskaitos, kadangi bendrovės dokumentuose atvaizduojamų ūkinių finansinių operacijų turinys visiškai neatitiko tikrovės. Bendrovėje buvo klastojami buhalterinės apskaitos dokumentai, tarp jų iš viso išrašyta suklastotų kasos išlaidų orderių daugiau nei 2,5 milijono Lt sumai, kasos pajamų orderių 3,1 milijono Lt sumai.

Baigta baudžiamoji byla perduota Marijampolės rajono apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas už įvykdytas nusikalstamas veikas nustato laisvės atėmimą iki ketverių metų.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min