Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nutrauktą konkursą savivaldybei gresia teismas

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sostinės taryba nutraukė Balsių mokyklos statybos konkursą ir žada šiomis dienomis ieškoti naujo rangovo. Švietimo įstaigą turėjusi statyti bendrovė „Vėtrūna“ neslepia ketinanti apskųsti tokį miesto valdžios sprendimą teismui.

Stabdyti Balsių mokyklos statybų konkursą nuspręsta esą dėl per didelės, apie 60 mln. Lt siekiančios, statytojo pasiūlytos kainos. „Už šią sumą galima pastatyti 2 ar net 3 mokyklas“, – sakė miesto meras Vilius Navickas. Pasvėrusi galimas sutarties nutraukimo pasekmes, savivaldybė nusprendė konkurso nebetęsti. Kartu su sprendimu nutraukti sutartį su rangovais, miesto valdžia priėmė rezoliuciją, kurioje žadama mokyklą pastatyti iki 2010-ųjų rudens.

Tačiau dar iki tarybos sprendimo buvo abejojama, ar pavyks taip greitai mokyklą pastatyti. „Procesas yra ilgas, reikės naujų projektų, statybos leidimų, konkursų. Tai užtrunka, o kur dar teisminiai ginčai“, – kalbėjo opozicijos lyderis „tvarkietis“ Juozas Imbrasas.

„Išpešėme viską, kas buvo įmanoma. Bendruomenės nariai galės dalyvauti visuose su mokyklos statyba susijusiuose procesuose. Be to, gavome pažadą, kad mokykla bus, nors tai žada jau trečia valdžia. Tikėkimės meras prisiims atsakomybę“, – sakė Balsių bendruomenės pirmininko pavaduotojas Eitautas Bartuškevičius.

Kreipsis į teismą

Balsių mokykla turėjusi statyti bendrovė „Vėtrūna“, dėl miesto valdžios sprendimo nutraukti statybos sutartį ketina kreiptis į teismą. „Nėra pagrindo, kodėl sutartis turėtų būti nutraukta. Mes siūlėme derėtis dėl kainos, tačiau niekas net neatsiliepė. Be to, kas gali garantuoti, kad mokyklą galima pastatyti už 20 ar 30 mln. Lt. Šie skaičiai niekuo nepagrįsti“, – kalbėjo „Vėtrūnos“ valdybos pirmininkas Vytautas Banys. Pasak pašnekovo, įmonė rengė projektus, triūsė daug personalo, investuotos lėšos, sugaišta apie pusantrų metų, todėl teisybės bus ieškoma teismuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min