Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2020 10 09

Už nužudymą nuteistam lietuviui iš Didžiosios Britanijos pabėgti nesutrukdė net apykojė

Didžioji Britanija ieško iš šalies pabėgusio lietuvio Vytauto Kiminiaus (35 m.), nuteisto dėl sukeltos avarijos 2018 metais, kurios metu žuvo veterinarijos slaugytoja. Paaiškėjo, kad lietuvis iš šalies sugebėjo pabėgti paleistas už užstatą ir nešiodamas elektroninę sekimo apykoję, rašo „The Telegraph“.
Vytautas Kiminius
Vytautas Kiminius / JK policijos nuotr.

2018 metų lapkričio mėnesį V.Kiminius sėdo prie „Range Rover Sport“ automobilio vairo, važiuodamas netoli Piterboro miesto, jis spustelėjo greičio pedalą ir išvažiavęs į priešingą eismo juostą nesuvaldęs transporto priemonės kaktomuša trenkėsi į „Ford Fiesta“ automobilį, kurį vairavo 46-erių veterinarijos slaugytoja Rachel Radwell. Dėl avarijos metu patirtų sužalojimų moteris mirė.

Teismo posėdžio metu vasario mėnesį lietuvis prisipažino tą dieną vairavęs net neturėdamas automobilio draudimo ir buvo pripažintas kaltu dėl pavojingo vairavimo bei R.Radwell nužudymo.

V.Kiminius buvo paleistas už užstatą su sąlyga, kad atvyks į teismo posėdį, kurio metu bus paskelbta jam skirta bausmė. Tarp paleidimo už užstatą sąlygų buvo ir jo dokumentų paėmimas bei elektroninė apykojė.

Gegužę vykusiame teismo posėdyje V.Kiminius nepasirodė, tačiau bausmė jam buvo vis tiek paskirta – lietuvis nuteistas kalėti ketveriems metams ir šešiems mėnesiams.

Seržantas Markas Dollardas iš Kembridžšyro policijos tikina, kad V.Kiminius kartu su žmona ir dviem vaikais pabėgo iš šalies netrukus po to, kai buvo paleistas už užstatą.

Teisėjas neseniai panaikino pranešimo apie V.Kiminiaus dingimą apribojimą, todėl apie tai pranešama tik dabar.

Anot seržanto, policija gavo pranešimą apie V.Kiminiaus elektroninės apykojės pažeidimą, todėl „dar ankstyvoje stadijoje buvo nustatyta, kad lietuvis kartu su žmona ir dviem savo mažamečiais vaikais pabėgo iš šalies“.

V.Kiminius buvo transporto įmonės „L.E Transport Services“ direktorius ir daugelio sunkiasvorių automobilių grupių „Facebook“ narys.

Vis dar aiškinamasi, kaip nuteistas žudikas, turintis tokias akivaizdžias galimas pabėgimo galimybes, po nuosprendžio priėmimo ir iki nuosprendžio paskelbimo nebuvo laikomas kalėjime.

Dėl V.Kiminiaus kaltės pražudytos moters artimieji neslepia nusivylimo, kad lietuvis už šį nusikaltimą taip ir neatsidūrė už grotų.

„Mes esame tiesiog sukrėsti. Nesuprantame, kodėl jis nebuvo uždarytas iš karto, kai buvo pripažintas kaltu. Iš policijos mes nieko negirdėjome, jie mums nesako visiškai nieko“, – „The Telegraph“ pasakojo žuvusios moters tėvas.

Pasak seržanto, Didžiosios Britanijos policija deda visas pastangas ieškant pabėgusio lietuvio. Jau yra išduotas ir Europos arešto orderis.

„Be galo apmaudu, kad V.Kiminius pabėgo, aš raginu visus, kurie turi informacijos apie jo buvimo vietą, kreiptis į Kembridžšyro policiją“, – sakė Seržantas Markas Dollardas.

Per avariją mirusi R.Radwell buvo vyriausioji veterinarijos slaugytoja „Wood Green“ gyvūnų prieglaudoje. Jos mama teisme tikino, kad „dukra nenusipelnė, kad jos gyvenimas taip staiga būtų nutrauktas“. Pasak moters, ji buvo be galo mylima dukra ir puiki teta.

„Mūsų šeima nusivylusi, kad V.Kiminius sugebėjo pabėgti ir neatsidūrė kalėjime, kad įvykdytų bausmę už mūsų dukters nužudymą. Mes kiekvieną dieną ilgimės Rachel ir tikriausiai niekada jau nesusitaikysime su jos mirtimi.

O tai, kad jos žudikas pabėgo šią naštą daro tik dar labiau nepakeliamą. Mums tai be galo traumuojanti patirtis, tačiau mes vis dar tikimės, kad V.Kiminius bus surastas ir atliks jam skirtą bausmę“, – BBC pasakojo nužudytos slaugytojos mama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min