Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 06 10

Už Palangos centre iškirstus medžius paskirta 350 litų bauda bei priskaičiuota beveik 20 tūkst. litų žalos gamtai

Už Palangos centre iškirstus medžius paskirta 350 litų bauda bei priskaičiuota beveik 20 tūkst. litų žalos gamtai.
Į neviltį dėl lietingų orų puolę kambarių nuomotojai nė nebepastebi, jog lenteles klientams vilioti laiko aukštyn kojomis.
Palangos gatvė / Aurelijos Kripaitės nuotr.

Užuot saugoję Palangos centre augančius medžius, aplinkosaugininkai laimina jų naikinimą. Už giraitės išpjovimą jie skyrė 350 litų baudą ir net nepareikalavo atsodinti želdinių.

Atrakcionus didžiausio Lietuvos kurorto J.Basanavičiaus gatvėje norinčiai statyti ir todėl vertingus želdinius sunaikinusiai olandų bendrovei „Lean-der LTU“ aplinkosaugininkai antradienį surašė administracinių teisės pažeidimų protokolą. Gamtos saugotojai paskyrė 350 litų baudą, rašo „Vilniaus diena“.

Tiesa, Aplinkos ministerijai pavaldaus Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Remigijus Buožius suskaičiavo ir gamtai padarytą žalą. Užsieniečiai verslininkai Lietuvos valstybei turės sumokėti 19 893,94 lito.

Tiek, gamtos saugotojų skaičiavimu, kainuoja iškirsti devyni J.Basanavičiaus gatvėje augę medžiai, kurių skersmuo siekė nuo 17 iki 36 cm, ir penki krūmai: gudobelės ir kažkodėl aplinkosaugininkų šiai kategorijai priskirti plačialapiai klevai.

Prieš dvi savaites dienraštis išsiaiškino, jog J.Basanavičiaus gatvėje olandai verslininkai savavališkai iškirto, liudininkų teigimu, apie dvidešimt storų medžių. Esą taip pasielgta todėl, kad sklype norėta pastatyti kuo daugiau atrakcionų.

Apie iškirstus medžius informavus Palangos savivaldybę, išsiaiškinta, jog trūksta devynių medžių ir penkių krūmų.

Tačiau neatmetama galimybė, jog medžių nupjauta galėjo būti ir daugiau. Dar prieš savavališkai iškirsdami medžius verslininkai iš bendrovės „Leander LTU“ Palangos savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriui pateikė atrakcionų išdėstymo schemą, kad gautų leidimą juos pastatyti. Toje schemoje medžių, kurie dar nebuvo iškirsti, bet jau pasmerkti, nebuvo pažymėta.

„Švelniai tariant, mus apgavo. Nepažymėjo medžių, kuriuos vėliau iškirto, lyg jų ir nebūtų buvę. Tačiau niekaip nesuprantu, kodėl taip reikėjo pasielgti, nes tie medžiai atrakcionams pastatyti netrukdė“, – stebėjosi Palangos savivaldybės administracijos direktorius V.Kuznecovas.

Paklaustas, ar nebus svarstoma galimybė dėl tokio poelgio iš olandų atimti leidimą verstis atrakcionų veikla, direktorius ryžto nedemonstravo: „Negražu – tik būdvardis. Atimti leidimus neturime jokio teisinio pagrindo“.

Tačiau Palangos valdžios ir aplinkosaugininkų tūpčiojimo apie užsieniečius, iškirtusius medžius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas nesupranta. Politiko teigimu, kurorto valdžia turi pasielgti labai principingai – išvyti iš Palangos miesto centre medžius nukirtusius užsieniečius arba skirti jiems vietą pasistatyti atrakcionus kur nors užmiestyje. Tačiau paklaustas, kokių veiksmų imsis pats, J.Šimėnas neturėjo konkretaus atsakymo: „Pabandysime surašyti pikto pobūdžio raštą“.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas Naglis Puteikis teigė pradėjęs tyrimą dėl istorinėje Palangos dalyje iškirstų medžių.

„Jų naikinimas yra aplinkos keitimas, o tai toje Palangos vietoje be mūsų žinios negalimas veiksmas“, – tvirtino pareigūnas.

Jis labai nustebo išgirdęs, kad nuobaudą medžių kirtėjams skyrę aplinkosaugininkai paprašė atlyginti tik gamtai padarytą žalą, bet nepareikalavo medžių atsodinti.

„Stebiuosi aplinkosaugininkais, nes atrodo, kad jie atstovauja socialiai neatsakingiems verslininkams. Net neabejoju, kai žmonės pamatė kertamus medžius, skambino gamtos sergėtojams, tačiau kodėl jie nereagavo? Iškirtus medžius buvo sunaikintas kraštovaizdis, todėl jį reikia atkurti. Reikalausiu, kad vietoj nukirstų medžių, ten, kur buvo jų kelmai, būtų atsodinti nauji želdiniai. Ir tokie pat, kokie buvo. Tegul atveža 15 metų maumedžius ir pasodina iš naujo. Jei reikės, kreipsimės į teismą“, – tikino N.Puteikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius