Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už parlamentinei veiklai skirtas lėšas – ir vertimo paslaugos

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo kanceliarija siūlo leisti, kad už parlamentinei veiklai skirtas lėšas Seimo nariai galėtų pirkti vertimo paslaugas.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad pastaruoju metu seimūnai Seimo kanceliarijos vertėjus užvertė reikalavimais išversti šimtus puslapių įvairių žanrų tekstų, neturinčių nieko bendra su parlamentine veikla.

Pasak dienraščio, artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai, Seime dirbantys vertėjai ir taip sukasi tarsi voverės rate, todėl politikų užgaidas jie priversti tenkinti po darbo valandų.

Gelbėdamasi iš susiklosčiusios padėties, Seimo kanceliarija prašo Seimo valdybos, kad ši leistų politikams už reikalingas vertimo paslaugas susimokėti iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Tokį siūlymą Seimo valdyba planuoja svarstyti trečiadienį.

„Kai Seimo nariai siunčiami į užsienio komandiruotes, jiems padedama parengti visą būtiną medžiagą. Tai darome ir darysime toliau. Tačiau pastaruoju metu vertėjams pagausėjo užsakymų, kurie nieko bendra su parlamentine veikla neturi“, – dienraščiui sakė Seimo kancleris Jono Mileriaus.

Kokio žanro kūrinius politikai prašo išversti, J.Milerius nekonkretizavo, tik paminėjo, kad tarp jų yra straipsnių, besimokantiems politikams reikalingų rašinių.

Kokio žanro kūrinius politikai prašo išversti, J.Milerius nekonkretizavo, tik paminėjo, kad tarp jų yra straipsnių, besimokantiems politikams reikalingų rašinių. Dažniausiai juos norima versti į anglų kalbą, tačiau prireikia ir vertimų į vokiečių bei prancūzų kalbas.

Seimo kanceliarijoje šiuo metu dirba keli anglų ir po vieną kitų populiarių kalbų vertėją. Prieš pirmininkavimą ES vertėjų turėtų daugėti.

Ar kanceliarijos planams pritars Seimo valdyba, kanceliarijos veiklą kuruojanti parlamento vicepirmininkė Virginija Baltraitienė prognozuoti nesiėmė. Jos nuomone, asmeniniais tikslais vertėjų paslaugomis besinaudojantys politikai už tai turėtų susimokėti iš savo kišenės.

Pagal Seimo statutą tautos išrinktieji kiekvieną mėnesį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti gauna 1 VMDU (vidutinis mėnesinis darbo užmokestis) dydžio sumą – 2,1 tūkst. lito.

Seimo valdybos sprendimu iš šių lėšų leidžiama apmokėti Seimo nario ir jo padėjėjų tarnybinių telefoninių pokalbių sąskaitas, internetinį ryšį, biuro nuomą, jo aptarnavimą.

Tradiciškai daugiausia lėšų Seimo nariai išleidžia su transporto paslaugomis susijusiems reikalams – automobilio nuomai, jo techniniam aptarnavimui, remontui, draudimui. Parlamentines lėšas taip pat galima leisti Seimo nario ataskaitai spausdinti ir platinti, mokėti viešosios informacijos rengėjams, informuojantiems apie parlamentaro veiklą. Už skirtus pinigus Seimo narys gali prenumeruoti periodinius leidinius, įsigyti knygų, gėlių, suvenyrų.

Jei krašto ekonomikos padėtis šiemet neprivers Seimo taisyti įstatymų, nuo kitų metų parlamentinėms išlaidoms Seimo nariai gaus 1,7 VMDU – 3570 litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min