Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 21d. 14:51

Už pažeidimus aplinkai laukia baudžiamoji atsakomybė

Sąvartynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sąvartynas

Nuo šių metų pradžios iki sausio 20 d. Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai jau išaiškino 382 pažeidimus. Nustatyta 294 žvejybos ir 18 medžioklės taisyklių pažeidimų. Išaiškinti 29 miško nelegalaus kirtimo atvejai. Atliekų tvarkymo srityje fiksuota 17 pažeidimų. Pažeidėjams skirta daugiau kaip 38 tūkstančiai litų administracinių baudų.

„Vykdydami kontrolę pareigūnai stebi, kaip gyventojai ir įmonės laikosi aplinkos apsaugos teisės aktuose nustatytų reikalavimų, – sakė Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Strateginio planavimo ir kontrolės organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Rimantas Širvinskas. – Šalia kitų pažeidimų, išaiškiname ir nelegalių statybų atvejus, kai įvairūs ūkinės ar kitokios veiklos objektai – gyvenamieji namai, gamybiniai pastatai, tvoros – būna statomi, rekonstruojami, plečiami, atiduodami ar priimami naudoti be nustatyta tvarka patvirtintos ir suderintos dokumentacijos arba nesilaikant joje numatytų aplinkos apsaugos reikalavimų. Šiais metais pareigūnai nenustatė nė vieno nelegalių statybų atvejo. Pastebima nelegalių statybų mažėjimo tendencija. Jeigu 2007 metais nustatėme 48 savavališkas statybas, tai pernai jų buvo beveik perpus mažiau – 26 atvejai.“

Šiais metais fiksuota 12 pažeidimų, kurių metu buvo padaryta 20 tūkstančių litų žala gamtai. Ją turės atlyginti pažeidėjai.

Pernai, palyginus su 2007 metais, pažeidimų sumažėjo atmosferos, miškų, medžioklės ir jau minėtų nelegalių statybų srityse. Daugiau nustatyta vandenų teršimo, netinkamo atliekų tvarkymo, žvejybos taisyklių pažeidimų bei cheminių medžiagų netinkamo tvarkymo atvejų. Pernai aplinkai buvo padaryta beveik 2 milijonų litų žala. Daugiausia žalos padaryta kraštovaizdžio, miškų, medžioklės, žvejybos ir savavališkų statybų srityse.

Praėjusių metų pabaigoje priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2008/99/EB dėl aplinkos apsaugos pagal baudžiamąją teisę, kurią valstybės narės turės įgyvendinti iki 2010 m. gruodžio 26 d. Pagal direktyvą yra griežtinama atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus, nustatoma, už kuriuos pažeidimus valstybės narės turės taikyti baudžiamąją atsakomybę.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min