TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už piktnaudžiavimą tarnyba nuteistas buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės departamento vadovas A.Šimkus

A.Šimkus neišvengė bausmės.
"15min" nuotr. / A.Šimkus neišvengė bausmės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį piktnaudžiavimo tarnyba, turto iššvaistymo bei dokumentų klastojimo byloje, kurioje mirgėjo buvusio uostamiesčio savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus pavardė.

Teisėjai pripažino, kad A.Šimkus ir dar du asmenys Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2011 m. vasario 1 d. nuosprendžiu išteisinti nepagrįstai.
Panaikinti apylinkės teismo nuosprendį ir asmenis pripažinti kaltais prašė Klaipėdos apygardos prokuratūra. 

Kolegija pripažino, kad patikimai nustatyta, jog A.Šimkus, kaip valstybės tarnautojas, siekdamas turtinės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, ir dėl to valstybė patyrė didelės žalos, bei sukurstė kitus asmenis suklastoti tikrus dokumentus ir juos panaudoti, sukurstė kitą asmenį iššvaistyti svetimą turtą.

Teisėjai taip pat pripažino, jog bendrovės „Klaipėdos keliai“ vadovas Juozas Rukšėnas bei trečiasis kaltinamasis Artūras Lukša klastojo dokumentus, iššvaistė svetimą turtą bei padėjo valstybės tarnautojui piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

A.Šimkus trejiems metams neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje, taip pat jam skirta 20 tūkst. 800 Lt bauda. A.Lukšai, kurio įmonė valdininko užsakymu gamino antkapinį paminklą, paskirta 5 tūkst.  200 Lt bauda, J.Rukšėnas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą. Jis pripažintas kaltu už tai, kad už jo vadovaujamos įmonės pinigus A.Šimkus 12 kartų į asmeninio automobilio baką pylėsi degalus. J.Rukšėnas neteisėtai sumokėjo už valdininko uošvių kapo tvarkymą.

Šis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Alfonsas Šimkus
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min