Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 13:42

Už prekybą poveikiu teistai R.Aliukonienei nepavyko grįžti į prokurorės pareigas

Buvusi prokurorė Rita Aliukonienė kaltinama prekyba poveikiu.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Buvusi prokurorė Rita Aliukonienė kaltinama prekyba poveikiu.

Dėl prekybos poveikiu įkliuvusi buvusi prokurorė Rita Aliukonienė per teismą bandė grįžti į darbą Vilniaus apygardos prokuratūroje, tačiau jos skundas Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme buvo atmestas.

2017 m. kovo 16 d. generalinis prokuroras Evaldas Pašilis dėl šiurkščių tarnybinių pažeidimų R.Aliukonienei įsakymu paskyrė griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos. Buvusi prokurorė teismų prašė panaikinti šį generalinio prokuroro priimtą įsakymą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad R.Aliukonienė, eidama Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas padarė keturis tarnybinius nusižengimus, kuriais sulaužė prokuroro priesaiką Lietuvos valstybei, pažemino bei diskreditavo prokuroro gerą vardą, šiurkščiai pažeidė baudžiamajame procese bei Prokurorų etikos kodekse įtvirtintus prokuroro veiklos teisėtumo, teisingumo, padorumo, nepiktnaudžiavimo, konfidencialumo, atsakomybės ir sąžiningumo principus bei reikalavimus.

Nustatytais pažeidimais buvo padaryta žala prokuratūrai ir valstybei, kadangi šie veiksmai prieštarauja visuomenėje galiojančioms moralės normoms ir padaryti tarnybiniai pažeidimai padarė didelė žalą prokuratūrai kaip institucijai – pažemintas prokuroro kaip valstybės pareigūno vardas bei prokuratūros kaip institucijos autoritetas.

Minėtas teismas pažymėjo, kad Generalinė prokuratūra, atlikdama tarnybinį patikrinimą, laikėsi Tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos skyrimo prokurorams nuostatų reikalavimų ir nepažeidė pagrindinių procedūrų ir taisyklių.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis yra neskundžiama, praneša prokuratūra.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2019 metų birželį galutinai pripažino kaltais R.Aliukonienę ir verslininką Arūną Cicėną dėl bandymo papirkti LAT teisėją Viktorą Aiduką.

Buvusiai prokurorei ir A.Cicėnui paskirtos trejų metų lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Bylos duomenimis, Vilniaus apygardos prokuratūroje dirbusi R.Aliukonienė 2016 metų pabaigoje, veikdama kartu su A.Cicėnu, nurodė, kad gali pasinaudoti savo pažintimi su LAT teisėju V.Aiduku, ir susitarė per A.Cicėną priimti ne mažesnį nei 15 tūkst. eurų kyšį. Pinigai neva turėjo būti skirti teisėjų kolegijos pirmininkui kasacine tvarka nagrinėjamoje rezonansinėje Darbo partijos byloje.

Teisėsauga įtarė, kad dėl kyšio galėjo būti tartasi, siekiant dabar jau buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio išteisinimo.

R.Aliukonienė teismui neigė reikalavusi kyšio, esą blefavo ir žaidė, tik norėjo patikrinti A.Cicėno ir V.Gapšio santykius, jų draugystę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min