Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už „Romuvos“ akcijų pardavimą verslininkas Ramūnas Šalūga atsidėkos valdančiajai Kauno koalicijai?

Kino teatras „Romuva“
Kaunas.lt nuotr. / Kino teatras „Romuva“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno tarybos ketvirtadienį palaimintas sprendimas pirkti kino teatro „Romuva“ akcijas sukėlė daug įtarimų Darbo partijos nariui Ryčiui Šatkauskui, atvirai pareiškusiam, kad už šią naudingą paslaugą verslininkas Ramūnas Šalūga finansiškai atsidėkos valdančiajai koalicijai priklausančioms partijoms.

Primename, kad balandžio 26 d., miesto taryba pritarė sprendimui už 350 tūkst. litų perpirkti verslininkui R.Šalūgai nuosavybės teise priklausančias kino teatro „Romuva" akcijas ir taikos sutartimi baigti teisminį ginčą tarp „Romuvos" ir bendrovės „Rosh". Apsisprendimą pirkti verslininkui priklausančias 15,31 proc. kino teatro akcijas miesto taryba išreiškė praėjusių metų gruodį.

„Po akcijų išpirkimo savivaldybė taps vienintele kino teatro savininke. Tuomet turėsime galimybę kino teatrą pertvarkyti į viešąją įstaigą, kuri galės pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Europines lėšas galėtume panaudoti tvarkant istorinę vertę turintį kino teatro pastatą", – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Šis sprendimas yra jau anksčiau priimto tarybos sprendimo tęsinys. Tai būtų akcijų perpirkimas, o ne investicija į komercinį objektą, todėl įstatymas, draudžiantis savivaldybėms investuoti, nebus pažeistas", – antrino sprendimo projektą pristatęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Ratkelis.

Kainą nuleido

Praėjusių metų pabaigoje dalį kino teatro akcijų turintis R.Šalūga pasiūlė savivaldybei akcijas įsigyti už 620-670 tūkst. litų. Savivaldybės darbo grupės ir verslininko derybų metu susitarta dėl gerokai mažesnės kainos ir paprastąsias vardines 5 litų nominaliosios vertės akcijas savivaldybė perpirks už 350 tūkst. litų.

Už akcijų paketą bus atsiskaityta per 2012-2013 metus, šiemet išmokant apie 100 tūkst. litų, kitąmet – apie 250 tūkst. litų.

Kam Kaunui tos akcijos?

Kauno miesto savivaldybėje opozicijoje esančios Darbo frakcijos nariai šiandien trims valstybinėms institucijoms išsiuntė prašymą prieš šįmet vyksiančius Seimo rinkimus atidžiau stebėti konservatorių, liberalcentristų, jaunalietuvių, socialdemokratų bei partijos „Tvarka ir teisingumas" rėmėjus. Mat, esą, tikėtina, kad tarp jų gali atsirasti verslininkas Ramūnas Šalūga ar jam artimi asmenys.

Svarstymus, kad kaunietis bandys atsilyginti savo geradariams, sukėlė vakar Kauno miesto tarybos daugumos sprendimas verslininkui priklausančias 15,31 proc. kino teatro „Romuva“ akcijas nupirkti už 350 tūkst. litų.

„Tai yra perpus didesnė suma nei akcijos yra vertos, todėl esame linkę manyti, kad dalis R. Šalūgai ir jo firmai „Rosh“ sumokėtų pinigų politikams bus grąžinta atgal“, – tvirtino R.Šatkauskas. Jo teigimu, kino teatras dėl nepalankiai sudarytos sutarties tarp savivaldybės ir „Rosh“ yra tapęs tarsi verslininko įkaitų, todėl spręsti situaciją būtina, tačiau ne mokant per didelę kainą.

R.Šatkausko įsitikinimu, akcijos, už kurias R.Šalūga yra prašęs net 670 tūkst. litų, iš tiesų yra vertos ne daugiau nei 150 tūkst. litų.

„Kam apskritai Kaunui reikalingos tos akcijos? Tam, kad kino teatras taptų viešąja įstaiga ir dalyvautų europiniuose projektuose? Bet juk to daryti niekas nedraudžia ir valstybinėms įstaigoms. Manau, kad šie sandoriui sudaryti skirti argumentai yra silpni“, – įsitikinęs R. Šatkauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min