Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2016 08 08

„Už saugią Lietuvą“ partneriai – ir ministerijos, ir savivaldybių kolektyvai

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jau prisijungė per 180 puikių iniciatyvų, keičiančių daugybės žmonių gyvenimus. Kampanija telkia visus žmones, organizacijas, socialiai atsakingas verslo įmones, kurie savo darbais, idėjomis ir pagalba.
Nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atidarymo renginys
Nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atidarymo renginys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rūpestis visuomenės socialinėms problemoms prie kampanijos paskatino prisijungti Finansų ministerijos darbuotojus. Olimpinių žaidynių įkvėpti jie kviečia drauge auginti ateities Lietuvos olimpiečius.

„Sportas ne tik padeda palaikyti fizinę formą ir gerą emocinę savijautą, tačiau ugdo ištvermę, atkaklumą bei suteikia pasitikėjimo savimi. Pasitikėti savimi ir būti sveikam svarbu kiekvienam iš mūsų, žinoma, ir vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose. Todėl jungiamės prie nacionalinės socialinio saugumo kampanijos, siekdami prisidėti ugdant Lietuvos ateities olimpiečius“, – sako ministrė Rasa Budbergytė.

Už paaukotas Finansų ministerijos darbuotojų lėšas bus perkamas sporto inventorius vaikams iš dienos centrų. O aktyviausi ir labiausiai patyrę ministerijos sportininkai ne tik lankysis įvairiuose visoje Lietuvoje esančiuose vaikų dienos centruose ir dovanos nupirktas sporto priemones, bet ir mokys vaikus skirtingų sporto šakų – krepšinio, bėgimo, tinklinio – technikos, kartu treniruosis.

Prisijungti prie kampanijos ir padėti įkurti Vaikų užimtumo – laisvalaikio centrą visus Telšių gyventojus pakvietė VšĮ „Mažieji kūrėjai“.

Vaikystė – amžiaus tarpsnis, reikalaujantis ypatingo dėmesio, bendravimo, užimtumo. Naujajame centre vaikai po pamokų praleis laisvalaikį būreliuose, įgis muzikavimo pradmenų, sportuos, pramogaus. Vaikai bus saugūs, kol tėveliai dirba ar yra išvykę savaitgalį. Vietos ten atsiras ir darželinukams. Tėvai jausis ramūs, nes vaikus nemokamai prižiūrės patyrę pedagogai-savanoriai: muzikantai, dailininkai, literatai, sportininkai. Organizatoriai sako, kad reikia tik noro, bendrų pastangų ir gražios iniciatyvos virsta realybe. Norinčiuosius prisidėti ir visus, galinčius paremti iniciatyvą, kviečiama kreiptis telefonu. 8 677 61041.

Nuo Telšių savo iniciatyvomis stengiasi neatsilikti ir Jonava. Rajono savivaldybė ir VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras kviečia miesto bei rajono mokyklas, darželius, nevyriausybines organizacijas, Sporto centro būrelius ir kitus neformaliojo vaikų švietimo paslaugų tiekėjus pristatyti savo veiklas naujame renginyje „Už saugią Jonavą“.

Planuojama, kad rugsėjo 3 d. įvyksiantis renginys taps tradicinis ir bus rengiamas kasmet. Šventės svečiai kalbės apie dienas mokykloje be patyčių, už saugesnes gatves be skaudžių eismo įvykių, už laimingus ir išgirstus vaikus, už darnias bei draugiškas šeimas, už laisvalaikį be svaigalų. „Už saugią Jonavą“ renginio organizatoriai ir iniciatoriai tiki, kad Lietuva taps saugesnė, kai žmonės jausis saugesni savo artimųjų, draugų bei kaimynų rate, kai pasitikės vieni kitais darbe, mokykloje ar užklasinėje veikloje, kai vaikai turės kokybišką užimtumą ir pasirinkimą ką veikti po pamokų.

Reaguodami į Prezidentės kvietimą prisijungti prie kampanijos, atsiliepė ir Molėtai. Siekdami, kad globos namuose augančių vaikų skaičius mažėtų, kad kuo daugiau žmonių atsilieptų į kvietimą juos įsivaikinti ar globoti, Molėtų rajono savivaldybė pradėjo susitikimus su rajono bendruomenės nariais. Neretai susidurdami su išankstinėmis neigiamomis nuostatomis, galiojančiais mitais dėl vaiko globos ir įsivaikinimo, savivaldybės administracija priėmė sprendimą organizuoti apskritojo stalo diskusijas su seniūnijų gyventojais. Diskusijų metu susirinkę bendruomenės atstovai, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Jūratė Dilienė bei savivaldybės partneriai Viešosios įstaigos „Asmenybės brandos centro“ vadovė psichologė Aurelija Lingienė ir VO „Gelbėkit vaikus“ patarėja vaiko teisių apsaugos klausimais Odeta Intė dalijasi žiniomis ir patirtimi, padeda atsakyti į rūpimus klausimus ir išsklaidyti mitus. Šie susitikimai ne tik suteikia daugiau informacijos, bet ir skatina bendruomeniškumą, susitelkimą. Kiekvienas bendruomenės narys gali prisidėti prie pagalbos tėvų globos netekusiam vaikui – globodami, įvaikindami, priimdami svečiuotis ir artimai bendraudami. Svarbiausia – nebūti abejingu ir nelaukti, kol kažkas kitas tai padarys.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje Facebookwww.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius