Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2009 01 07

Už Seimo pinigus – į Paryžių (atnaujinta 21.43 val.)

Seimo valdyba trečiadienį palaimino delegaciją į Prancūziją. Vasario 26–28 dienomis ten vyks Europos Sąjungos parlamentų vadovų konferencija. Su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku į Paryžių skris ir Inga Valinskienė, vienintelė parlamentarė delegacijos sudėtyje.
Inga Valinskienė ir Arūnas Valinskas
A.Valinskienė į Paryžių vyks ne kaip Seimo narė, o kaip A.Valinsko žmona. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Komandiruotė į Paryžių Seimo kanceliarijai kainuos 23 tūkst. 477 litus. Be Valinskų šeimos, delegacijos sudėtyje yra Seimo kancleris Gintautas Vilkelis, Seimo pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė, kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamento direktorė Sigita Trainauskienė, vertėja bei apsaugos darbuotojas.

Palaimino be komiteto

Parlamentarės I.Valinskienės komandiruotė trečiadienį buvo palaiminta be Socialinių reikalų  komiteto, kuriame ji dirba Seime, teikimo. Komitetas jokio kreipimosi iš I.Valinskienės dėl to negavo. „Aš manyčiau, gal tiesiog nauji parlamentarai dar nėra perpratę vykimo į komandiruotes tvarkos“, – BNS sakė komiteto pirmininkas Donatas Jankauskas.

Tuo tarpu portalui 15min.lt Seimo pirmininko atstovė spaudai I.Viržintė sakė, jog I.Valinskienė į delegacijos sudėtį įtraukta kaip Seimo pirmininką lydintis asmuo – jo žmona. „Į darbo vizitus ponios nekviečiamos. Tačiau parlamentų vadovų konferencijoje jos dalyvauja, joms sudaroma atskira programa“, – sakė I.Viržintė.

Juršėnas nesiveždavo

Pačios I.Valinskienės pasiklausti apie kelionę kol kas nepavyko, nes telefonu ji neatsiliepė. Tuo tarpu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino teigimu, gal ir nieko bloga, jei Seimo valdybai palaiminus parlamentarė nedirbs tiesioginio darbo, bet skris į Paryžių.

Tačiau kai toje pačioje valdyboje už žmonos įtraukimą į delegaciją balsavo jos vyras, su etika,  A.Salamakino nuomone, truputį kertasi. „Kita vertus, kai Seimo pirmininku buvo Česlovas Juršėnas – o jis juo buvo du kartus – niekada žmonos į tokias delegacijas neįtraukdavo“, – sakė A.Salamakinas. 

Pumprickaitė: „Tai įvyko dėl skubos“

„Scanpix“ nuotr./Nemira Pumprickaitė
„Scanpix“ nuotr./Nemira Pumprickaitė

Seimo pirmininko sekretoriato vadovė Nemira Pumprickaitė BNS sakė, kad I.Valinskienė į parlamentų vadovų konferenciją kviečiama kaip Seimo vadovo sutuoktinė, tačiau dokumentai valdybai nepateikti, o ir ji pati į delegacijos sudėtį įrašyta kaip parlamentarė, o ne lydinti sutuoktinė, dėl skubos, siekiant palankesne kaina nupirkti bilietus.

"I.Valinskienė turi kvietimą kaip Seimo pirmininko žmona, ir pati programa guli ant mano stalo, o komiteto sprendimo nebuvo, nes buvo skubėta rezervuoti bilietus, paaiškėjo, kad, jei delsime, bilietas kainuos ne 2 tūkst., o 5 tūkst. litų", - BNS sakė N.Pumprickaitė.

Į klausimą, kodėl tuomet Seimo valdybos nutarime I.Valinskienė delegacijos sudėtyje nurodoma kaip Seimo narė, o ne lydintis asmuo, N.Pumprickaitė sakė, jog tai įvyko "dėl skubos".


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais