Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 06

Už šildymą susimokėti neišgali vis daugiau žmonių

Dėl pigusių dujų ir kito kuro daugelyje miestų šilumos įmonės šio šildymo sezono pradžioje sumažino centrinio šildymo kainas, tačiau gyventojų skolos toliau auga.
„Kauno energija“ kviečia gyventojus spręsti šildymo problemas.
Šildymas / Gedimino Savickio/BLF nuotr.
Temos: 1 Šildymas

Šilumos tiekėjų asociacija skaičiuoja, kad šį sezoną sumokėti skolas vėluoja jau kas penktas šilumos vartotojas. Lapkritį skolos išaugo maždaug dvigubai, neabejojama, kad sausį ir vasarį įsiskolinimai tik dar labiau didės, pranešė Lietuvos televizijos naujienų tarnyba.

„2008–2009 metų šildymo sezono metu už lapkritį buvo skolingi 10 proc. gyventojų, šiemet – jau 20 proc. gyventojų. Praėjusį sezoną įsiskolinimai buvo 15 mln. litų, o šiemet lapkričio mėnesį ta skola pasiekė 30 mln. litų“, – teigė Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas. Tačiau kai kurių miestų, pavyzdžiui, sostinės, vartotojai gruodį, palyginti su pernai gruodžiu, skolas šiek tiek sumažino.

„Situacija pagerėjo 2 proc. punktais. Užpernai mokumas, vertinant procentais, buvo 59, šiemet – 61 proc. Tendencijomis to nedrįsčiau vadinti, nežiūrint, kad surinkome 2 mln. daugiau nei išrašėm sąskaitų, tačiau situacija neblogėja“, – sakė bendrovės „Vilniaus energija“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Tačiau kai kuriuose kituose miestuose įsiskolinimai šį sezoną smarkiai augo. Pavyzdžiui, „Klaipėdos energijai“ praėjusį šildymo sezoną iki gruodžio 1-osios gyventojai buvo skolingi 7–8 mln. litų, o šį sezoną – jau 20 mln.litų.

Šilumininkai neabejoja, kad sausį–vasarį įsiskolinimai dar išaugs, nes mažėja socialinės išmokos, atlyginimai, auga nedarbas. Pasak šilumos įmonių, gyventojai atiduoti skolų neskuba ir dėl to, kad, pagal įstatymus net ir didžiausiems skolininkams šilumos tiekimas, skirtingai nei elektros ar vandens, negali būti nutrauktas.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius