Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 5d. 08:00

Už vaikų priežiūrą darželyje liepą teks sumokėti iš anksto: pinigų negrąžins, net jei nelankys

Vaikystė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikystė

Du mažamečius auginanti Nijolė nustebo iš darželio, kurį vaikai lankys tik liepą, jau sulaukusi prašymo apmokėti sąskaitą iš anksto. „Dar nepradėjome lankyti, o jau liepia pasiimti lapelius. Kas, jei vaikas susirgs? Man tai atrodo kaip tėvelių apvaginėjimas: vaikas nelanko darželio, nevalgo, bet mokėti reikia ir pinigų niekas negrąžins“, – nusivylimo neslėpė į 15min redakciją paskambinusi Nijolė.

Jos vaikai Žiežmarių darželį „Vaikystės dvaras“ lankys tik liepą – tol, kol neveiks jų nuolat lankoma įstaiga.

„Čia bus budintis darželis, lankysime jį tik mėnesį, kol mūsų bus uždarytas. Priimami tik tie vaikai, kurių tėvai pristatė pažymą, kad liepą neatostogaus. Reikalaujant mokėti iš anksto, matyt, apsidraudžiama, kad lankytų visi, kurie užsirašę, nes norinčių daug. Bet vaikai juk maži, maža ką, apsirgs ir nelankysime, bet pinigėlių neatgausime. Per du vaikus man susidaro apie 120 eurų mėnesiui – nesinori mokėti už paslaugą, kurios negavome“, – savo poziciją dėstė Nijolė.

Per du vaikus man susidaro apie 120 eurų mėnesiui – nesinori mokėti už paslaugą, kurios negavome.

Darželio „Vaikystės dvaras“ direktorės pavaduotoja Jūratė Filmanavičienė pabrėžė, kad išankstinio mokėjimo už liepą tvarką nustatė ne darželis, o savivaldybė. Ta pati tvarka galios visame Kaišiadorių rajone.

„Kalbame tik apie liepos mėnesį, kai jungiamos grupės ir veikia tam tikri budintys darželiai. Išankstinis mokėjimas yra drausminanti priemonė. Sumokėję tėveliai jaučia didesnę atsakomybę, antraip vaikai užima vietas, o paskui nelanko. O tie, kuriems iš tikrųjų reikia, kurių tėvai dirba ir neturi, kam palikti, nepatenka. Sumokėjęs prisiimi atsakomybę ir rodai rimtą nusiteikimą lankyti“, – aiškino J.Filmanavičienė.

Ji pažymėjo, kad tėvams yra sudarytos visos sąlygos prašyme nurodyti konkrečią vaikų vedimo į darželį trukmę – penkios dienos ar trys savaitės.

„Pagal tai suma ir paskaičiuojama. Prisitaikome net prie tėvelių slenkančio darbo grafiko“, – užtikrino darželio administracijos atstovė.

Ji neslėpė, kad išankstinio mokėjimo tvarka liepą rajone įvesta pirmą kartą, nors respublikoje galioja ne vienus metus: „Ar ji pasiteisins, matysime tik rugpjūčio mėnesį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min