TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už vaikų renginį gresia bauda

Renginį vaikams be leidimo surengęs D.Velykis mano, kad taikiems susibūrimams iš viso neturėtų būti reikalaujama leidimų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginį vaikams be leidimo surengęs D.Velykis mano, kad taikiems susibūrimams iš viso neturėtų būti reikalaujama leidimų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jau ketvirti metai Vilniuje galioja tvarka, kuomet organizuojamą renginį Katedros aikštėje privalu derinti ne tik su savivaldybe, bet ir su Vilniaus arkivyskupijos kurija bei Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija. Kai kurie organizatoriai į šiuos reikalavimus tiesiog numoja ranka ir šventę rengia be leidimo arba renkasi kitą vietą.

Vienas toks renginys, surengtas be Arkivyskupijos kurijos ir Pilių rezervato direkcijos leidimo, įvyko birželio 1–ąją. Organizatoriai teigia gavę savivaldybės leidimą, tačiau su Arkivyskupija ir Pilių direkcija jo nederino.

„Paskambinome į Arkivyskupijos kuriją norėdami informuoti, kad prie Katedros rinksis vaikai, bet telefonu mums buvo pasakyta, jog leidimo tokiam renginiui negausime. Todėl raštu jo ir neprašėme“, – sakė vienas iš šventės organizatorių Donatas Velykis.

Arkivyskupija: leidimo niekas neprašė

Vilniaus arkivyskupijos kurijos atstovai teigia, kad prašymo surengti renginį jie nesulaukė. „Mes tik suderiname, kad renginys netrukdytų mišioms, kitus dalykus, o leidimą išduoda savivaldybė. Tačiau negalima renginio suderinti, jeigu negautas prašymas“, – tokį paaiškinimą „15min“ išgirdo arkivyskupijoje.

Panaši tvarka ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijoje. „Savivaldybė, išduodama leidimus renginiui Katedros aikštėje, informuoja, kad organizatoriai privalo suderinti su Arkivyskupija ir mumis. Šįkart mes nieko nežinojome apie renginį ir tai pranešėme savivaldybei. Reikalavimų privalu laikytis, o jeigu nesilaikoma – skiriamos nuobaudos“, – sakė direkcijos Rezervato priežiūros skyriaus vyr. specialistas Andrius Skorupskas.

Spręs dėl nuobaudos

Be leidimo surengta šventė neliko nepastebėta – D.Velykiui Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surašė protokolą dėl reikalavimų nesilaikymo ir renginio nesuderinimo su Arkivyskupijos kurija bei Pilių direkcija.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virginijaus Dastiko, šiuo metu specialistai aiškinasi aplinkybes, o tada bus sprendžiama, kokią administracinę nuobaudą organizatoriams skirti. Jiems gali grėsti įspėjimas arba bauda iki 2000 Lt.

„Norime išsiaiškinti visas aplinkybes, ar Arkivyskupijos teiginiai yra teisingi. Kai kada jų reikalavimai būna kiek per griežti. Žinoma, mišių metu neturėtų vykti triukšmingi renginiai, tačiau tokios aikštės visame pasaulyje yra gausiai lankomos ir jose turėtų vykti įvairiausi renginiai. Todėl uždaryti Katedros aikštės taip pat negalima, tik privaloma laikytis nustatytų reikalavimų ir derinti planuojamus renginius“, – sakė V.Dastikas.

D.Velykis neslepia pasipiktinimo, kad tokia šventė, kurioje, anot jo, nebuvo keliamas triukšmas, nesakytos politinės ar antireliginės kalbos, negadintas aikštės grindinys, kažkam trukdė: „Šventė buvo skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai: dalinome saldainius, balionus, vaikai lankstė aitvarus, piešė paveikslą ir rašė savo svajones į Svajonių knygą. Paveikslas ir Svajonių knyga kitą dieną buvo nunešta į Prezidentūros kanceliariją.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min