Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už viešbučiuose skambančią muziką privalu atlyginti

Viešbučio kambarys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Viešbučio kambarys
Šaltinis: 15min
0
A A

Jeigu apgyvendinimo įstaigų kambariuose svečiams yra suteikiama galimybė žiūrėti TV, klausytis radijo ar naudotis kitais įrenginiais, kuriais transliuojama muzika, už tai privalu atlyginti atlikėjams ir fonogramų gamintojams.

Tokią preliminarią išvadą paskelbė Europos teisingumo teismo generalinė advokatė Verica Trstenjak. Nors neprivalo, tačiau teismas paprastai atsižvelgia į advokato pareikštą nuomonę.

Europos Teisingumo Teismas bylą pradėjo po to, kai Airijoje kilo teisinis ginčas dėl nacionalinių įstatymų atitikimo ES teisės aktų nuostatoms. Jei teismas atsižvelgs į generalinės advokatės nuomonę, Airijai veikiausiai teks keisti įstatymus arba jų taikymo praktiką.

Beje, 2006 m. kitoje byloje teismas išaiškino, kad muzikos kūrinių transliavimas viešbučių kambariuose laikytinas viešu kūrinių paskelbimu, už kurį turi būti atlyginama.

Galutinis teismo sprendimas bus svarbus ir Lietuvai bei likusioms ES šalims, mat spręsdami panašias bylas nacionaliniai teismai privalo atsižvelgti į Europos Teisingumo Teismo išaiškinimus.

„Generalinės advokatės pozicija vienareikšmė – už netiesioginį viešą muzikos paskelbimą viešbučių operatoriai privalo atlyginti. Tikime, kad toks pats bus ir galutinis teismo sprendimas, baigsiantis diskusijas šia tema“, – sako A.Masalskytė, AGATA direktorė.

Jos teigimu, daugelis rimtų apgyvendinimo įstaigų Lietuvoje moka atlyginimą atlikėjams ir fonogramų gamintojams už viešą įrašų paskelbimą per radiją arba TV. Tačiau vis dar pasitaiko ir vengiančiųjų tokios prievolės.

Už fonogramų viešą paskelbimą viešbučiai moka nuo 12,5 iki 25 litų dydžio atlyginimą už vieną kambarį per metus. 2010 m. iš apgyvendinimo įstaigų AGATA iš viso surinko per 345 tūkst. litų atlyginimo. Jis lygiomis dalimis paskirstomas atlikėjams ir fonogramų gamintojams.

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. mūsų šalyje veikė 908 apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos, iš jų – 342 viešbučiai, 39 moteliai, 23 nakvynės namai. Svečiams įrengta per 21 tūkst. numerių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min