TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už viešųjų ir privačių interesų supainiojimą Vilniaus 1-ųjų pataisos namų direktoriui skirta tarnybinė nuobauda

Zdislovas Subočius
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Zdislovas Subočius
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius skyrė tarnybinę nuobaudą Vilniaus 1-ųjų pataisos namų direktoriui Zdislovui Subočiui, supainiojusiam viešuosius ir privačius interesus.

Kaip informuoja Teisingumo ministerija, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas (toliau – Įstatymas) nustato asmenų, dirbančių valstybinėje tarnyboje, prievolę įstatymų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto.

Atlikus tarnybinį tyrimą nustatyta, kad Vilniaus 1-ųjų pataisos namų direktorius Z. Subočius, supainiojo viešus ir privačius interesus kuomet priėmė sprendimą dėl savo sūnaus įdarbinimo į savo vadovaujamą įstaigą Vilniaus 1-uosius pataisos namus. Jis taip pat nenusišalino priimant sprendimus dėl priemokos už darbą pavojingomis sąlygomis sūnui skyrimo bei pareiginio prižiūrėtojo laipsnio jam suteikimo. Už pažeistus Įstatymo reikalavimus teisingumo ministro įsakymu jam paskirta tarnybinė nuobauda – papeikimas.

Kaip savo praktikoje yra pasisakęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, Įstatymas savo esme yra prevencinis, tai reiškia, kad Įstatymo pažeidimui konstatuoti nėra būtina nustatyti, kad asmuo savo privačius interesus realizavo viešųjų interesų sąskaita. Užtenka to, kad jis nesiėmė Įstatyme numatytų priemonių viešųjų ir privačių interesų konfliktui savo veikloje išvengti, t.y. neįvykdė Įstatyme įtvirtintos pareigos nusišalinti nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min