Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uždaromos Lietuvos ambasados Bulgarijoje, Portugalijoje ir Slovėnijoje

Lietuvos ambasada
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos ambasada
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybės posėdyje nuspręsta uždaryti Lietuvos ambasadas Bulgarijoje, Portugalijoje ir Slovėnijoje. Sprendimas priimtas atsižvelgus į politinių, ekonominių ir kultūrinių santykių su šiomis šalimis raidą bei poreikį optimizuoti Lietuvos diplomatinį atstovavimą.

Diplomatinio atstovavimo tinklo tobulinimas ir optimizavimas yra tęstinė veikla, kurią vykdo visos valstybės. Ją lemia politiniai, ekonominiai šalies interesai, atstovavimo piliečių interesams svarba ir finansinės galimybės.   
 
Uždarius ambasadas specifiniai ekonominiai, kultūriniai bei konsulinės pagalbos klausimai bus sprendžiami per Lietuvos garbės konsulinius pareigūnus šiose valstybėse.

Parama užsienio lietuvių organizacijoms, lietuvių kalbai, kultūrai ir tradicijoms puoselėti bei bendruomenėms stiprinti bus toliau tiesiogiai teikiama per Lietuvos užsienio reikalų ministeriją.

Europos Sąjungos, tarptautinio saugumo ir kiti aktualūs klausimai su šiomis valstybėmis ir toliau bus derinami per Lietuvos nuolatinę atstovybę ES, nuolatinę atstovybę prie NATO ir nuolatinę atstovybę prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, o dvišalių santykių aktualijos bus aptariamos ministrų susitikimų tose organizacijose metu.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min