Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 20d. 11:17

Uždrausta prekiauti elektroninėmis cigaretėmis

Cigaretėms – ne!
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Antitabako aktyvistai

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, atlikusi tikslinę elektroninių cigarečių su nikotino kasetėmis internetinės prekybos kontrolę nustatė, kad 3 platintojai savo interneto tinklalapiuose pateikia šių gaminių reklaminę medžiagą ir siūlo jų įsigyti.

Inspekcija išaiškintiems elektroninių cigarečių su nikotino kasetėmis platintojams nurodė, kad tabako kontrolės įstatymas draudžia parduoti prekes, kurių dizainas imituoja tabako gaminius ir jų pakuotes.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija taip pat nustatė, kad interneto tinklalapiuose, kuriuose prekiaujama šiais gaminiais, nepateikiama visa būtina teisės aktais nustatyta informacija apie produktą ir jo gamintoją.

Pardavėjams nurodyta nedelsiant nutraukti elektroninių cigarečių reklamą ir prekybą. Inspekcija prekybininkus įpareigojo pateikti visą informaciją apie platinamas elektronines cigaretes su nikotino kasetėmis bei šių produktų saugą ir kokybę patvirtinančius dokumentus. Išanalizavus šią informaciją, bus taikomi tolimesni teisės aktuose nustatyti veiksmai.

Anksčiau šią savaitę Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ir Ūkio ministerijas, ragindama stabdyti elektroninių cigarečių platinimą internete, kol nebus ištirtas jų poveikis sveikatai. Taip pat parlamentarei susirūpinimą sukėlė elektroninių cigarečių prieinamums nepilnamečiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min