Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 27d. 13:16

Uždrausta prekiauti pesticidais užteršta juodosios kiniškos arbatos siunta

Arbata
Fotolia nuotr. / Arbata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl taršos pesticidais uždrausta prekiauti ir nurodyta nedelsiant surinkti iš prekybos centrų „Juodosios kiniškos arbatos“ siuntą (tinka vartoti iki 2013-12-31, pakuotės po 0,5 kg, kilmės šalis – Kinija).

Sprendimas priimtas Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams iš didmeninės prekybos įmonės UAB „Sanitex“ (Karaliaučiaus g. 41, Šiauliai) atrinkus minėtos arbatos mėginius pesticidų liekanoms nustatyti.

Mėginiai atrinkti įgyvendinant 2012 metų augalinio maisto produktų taršos stebėsenos programą.

Ištyrus arbatžoles Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatytas pesticido imidakloprido kiekis (0,23 ± 0,12 mg/kg), viršijantis didžiausią leistiną koncentraciją.

Didžiausias leistinas pesticido imidakloprido kiekis arbatžolėse yra 0,05 mg/kg.

Kauno Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, patikrinusi nesaugią arbatą sufasavusią įmonę UAB „Klingai“, nustatė, kad juodoji kiniška arbata (iš viso 150 kg) pirkta iš Lenkijos tiekėjo.

Visas arbatos kiekis išplatintas Lietuvoje veikiančioms UAB „Sanitex“ įmonėms.

UAB „Klingai“ administracija įpareigota nedelsiant surinkti nesaugius produktus iš rinkos ir juos sunaikinti. UAB „Sanitex“ informuota apie atvejį, jai nurodyta nedelsiant nutraukti prekybą minėtos siuntos arbata ir atitinkamai informuoti pirkėjus.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min