Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 6d. 20:32

Užgavėnės Rumšiškėse: svečiai dalijosi 80 kilogramų blynų tortu

Šiųmetės Rumšiškių Užgavėnės nepraėjo be siurprizų. Įkūrimo penkiasdešimtmetį švenčiančiam Lietuvos liaudies buities muziejui rėmėjų įteiktas rekordo vertas blynų tortas.

Blynų torto svoris siekė apie 80 kilogramų, o skersmuo – simbolinius 50 centimetrų.

„Kepdami blynus kartu su Užgavėnių svečiais prisimename Lietuvių liaudies dainas, žaidimus, papasakojame, kaip ir iš ko lietuviai kepė blynus bei duoną. Jubiliejinis blynų tortas – tai mūsų dovana ne tik Liaudies buities muziejui, tačiau ir visiems lietuviškas tradicijas puoselėjantiems žmonėms“, – sakė „Malsena“ generalinis direktorius Gintautas Migonis.

Iškeptas blynų tortas buvo 50 centimetrų skersmens ir tiek pat aukščio. Tokių išmatavimų tortą kepti buvo pasirinkta tikslingai, šiais metais Lietuvos Liaudies Buities muziejui – 50 metų. Tortą sudarė 500 blynų. Prie šio Užgavėnių šedevro, skirtingais gaminimo etapais plušėjo 10 kepėjų. Įspūdingąjį blynų tortą ragavo prie Rumšiškių malūno susibūrę jauni ir suaugę renginio svečiai. Užgavėnės Rumšiškėse švenčiamos jau 35-ąjį kartą.

Šventėje apsilankė folkloro kolektyvai iš visų Lietuvos kampelių, kurie kvietė dainuoti ir šokti kaukėtus svečius. Vyko tradicinės Užgavėnių rungtys, konkursai, žaidimai, susirinkusieji turėjo galimybę pasigaminti Užgavėnių kaukę, pajodinėti muziejaus arkliukais ar važinėtis jų traukiamomis rogėmis. Svečius subūrė tradicinis žiemos simbolio – Morės deginimas.

Užgavėnes šeštadienį šventė ir žiemą iš kiemo varė ir vilniečiai: 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:50
00:43
01:56

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min