Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užrašai ant šiukšlių padėjo surasti aplinkos teršėjus

Šiukšlės Dainavos parke Kaune
15min.lt skaitytojos Gintarės nuotr. / Šiukšlės
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės agentūros darbuotojai jau išaiškino 3 pažeidėjus, teršusius aplinką.

Liaušių kaimo gyventojas šiukšlėmis bandė atsikratyti, išpildamas jas krūmynuose. Tačiau aplinkosaugininkai spėjo jį nufilmuoti ir nufotografuoti, todėl jam nebeliko nieko kito kaip tik prisipažinti teršus aplinką. Pažeidėjui skirta administracinė bauda, o nespėtas išpilti šiukšles teko vežti į sąvartyną.

Kitas gyventojas miške išpylė šiukšles, kuriose buvo ne tik jo vardas, pavardė, adresas, bet ir telefono numeris. Dėl tokio poelgio žmogus teisinosi, kad sąvartynas sekmadienį nedirbo, todėl šiukšles išpylė netoli sąvartyno esančiame miške. Jam skirta administracinė bauda, taip pat buvo duotas privalomasis nurodymas surinkti ir sutvarkyti buitines atliekas, praneša Aplinkos ministerija.

Tame pačiame miške rastoje kitoje šiukšlių krūvoje buvo išmesta daug mokyklinių sąsiuvinių ir vadovėlių, tad pareigūnams ir vėl nekilo sunkumų nustatyti pažeidėją. Visiems miške šiukšlinusiems gyventojams gresia administracinė baudos nuo 100 Lt iki 200 Lt.

„Ne vietoje išmestos šiukšlės ne tik gadina gamtos grožį ar byloja apie netinkamą elgesį, – sakė Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės agentūros vedėjas Jonas Čivas. – Tai didelis nusikaltimas aplinkai. Plastikiniai, metaliniai daiktai, stiklas, elektroninės ar statybos atliekos ilgą laiką žaloja augmeniją, nuodija aplinkos orą, užteršia vandenį.“

Pasak Jono Čivo, po visuotinės akcijos „Darom 09“ daug pakelių ir kitų gamtos kampelių bus sutvarkyta. Kad pamiškės ir vėl nevirstų sąvartynais, kiekvienas gyventojas turėtų sudrausminti ne vietoje šiukšlinančius asmenis, informuoti apie pažeidėjus aplinkosaugos pareigūnus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šiukšlės
Parašykite atsiliepimą apie 15min