TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsieniečiai vertins Valstybės kontrolės darbą

Valstybės kontrolė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės kontrolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį pradedamas Valstybės kontrolės veiklos ekspertinis vertinimas, kurį atliks devyni ekspertai iš Europos Audito Rūmų, Norvegijos ir Suomijos aukščiausiųjų audito institucijų.

Vertinimu bus nustatyta, ar Valstybės kontrolės veikla atitinka tarptautinius aukščiausiųjų audito institucijų standartus bei tarptautinę gerąją praktiką. Taip pat bus įvertinti Valstybės kontrolės ryšiai su Seimu ir audituojamomis institucijomis bei gautos nepriklausomų tarptautinių ekspertų rekomendacijos Valstybės kontrolės veiklos tobulinimui.

Pradėdama pirmąjį Valstybės kontrolės veiklos ekspertinio vertinimo grupės susitikimą, valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė išreiškė pasitikėjimą, kad profesionalūs ir turintys puikių valstybinio audito žinių ekspertai nuodugniai ir objektyviai išnagrinės Valstybės kontrolės veiklą ir pateiks rekomendacijas, kaip ją tobulinti bei didinti valstybinio audito efektyvumą.

„Siekiame, kad visuomenė labiau pasitikėtų valstybinio audito ataskaitomis, todėl norime būti tikri, jog mūsų valstybiniai auditoriai dirba pagal aukščiausius tarptautinius audito standartus. Užsienio ekspertų atliekamas mūsų veiklos vertinimas suteiks galimybę pasitikrinti, ar einame teisingu keliu bei progą patobulinti valstybinio audito procesą Lietuvoje“, – pažymėjo valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Tarptautinių ekspertų grupė, kuriai vadovauja Europos Audito Rūmai, Valstybės kontrolės veiklą analizuos ir vertins visus 2014 metus.

Ekspertai nagrinės, kaip sudaroma Valstybės kontrolės metinė audito programa, pasirinktinai peržiūrės jau atliktus Valstybės kontrolės auditus, išanalizuos taikomas audito metodikas ir praktikas, audito kokybės užtikrinimo procesą, bendradarbiavimą su Seimu, susitiks ne tik su valstybiniais auditoriais, bet ir su Valstybės kontrolės audituotais subjektais.

Vertinimas bus atliekamas vadovaujantis Tarptautinės aukščiausių audito institucijų organizacijos (INTOSAI) parengtu klausimynu ir pasirašytu supratimo memorandumu.

Šių metų pabaigoje ekspertai pateiks Valstybės kontrolės veiklos vertinimo ataskaitą ir rekomendacijas, kaip tobulinti veiklą ir didinti valstybinio audito efektyvumą.

Tai jau trečiasis Valstybės kontrolės veiklos ekspertinis vertinimas. 2000 m. Valstybės kontrolės veiklą vertino SIGMA (bendra Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir Europos Sąjungos iniciatyva) ekspertai kartu su kolegomis iš Danijos, Europos Audito Rūmų ir Prancūzijos aukščiausiųjų audito institucijų. Antrasis vertinimas vyko 2005 m., jį atliko SIGMA kartu su valstybinio audito ekspertais iš Airijos, Danijos, Škotijos ir Vokietijos aukščiausiųjų audito institucijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min