Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 28d. 11:19

Užsienio partneriai leido KAM vėliau sumokėti už įsigytą karinę techniką

C–27J „Spartan“
KAM nuotr. / C–27J „Spartan“

Dauguma užsienio kompanijų leido Lietuvos krašto apsaugos ministerijai pakeisti mokėjimų grafiką ir už didelius pirkinius atsiskaityti vėliau.

Susitarta, kad prekių pristatymo ir mokėjimo grafikai bus pratęsti iki 2011 metų be papildomų Lietuvai kaštų, BNS pranešė KAM. Iš viso buvo deramasi dėl šešių sutarčių. Pasak KAM, derybinė grupė baigė derybas dėl penkių sutarčių, šio sutartys yra perrašytos.

Neoficialiais duomenimis, ne su visomis užsienio kompanijomis derybos baigėsi sėkmingai, t.y. atidėjimo išsiderėti nepavyko.

Ministerija neatskleidžia nei pasikeitusio mokėjimų tvarkaraščio, nei su juo susijusių pinigų sumų. KAM atstovų teigimu, paviešinta tokia informacija gali sukelti kai kurių užsienio partnerių nepasitenkinimą ir pakenkti šalies interesams.

Balandžio mėnesį KAM buvo sudaryta ministerijos ir Lietuvos kariuomenės pasirašytų ilgalaikių įsigijimo sutarčių vykdymo peržiūros darbo grupė, kuri derėjosi su kovos aprūpinimo šarvuotų sunkvežimių, minų paieškos ir patrulinių laivų, karinių transportinių lėktuvų, automatinių šautuvų pardavėjais dėl sutartyse numatytų mokėjimų ir prekių pristatymo terminų.

Derybos yra baigtos dėl šių sutarčių: 2005 metų pabaigoje Lietuvos kariuomenės ir Suomijos bendrovės "SISU Auto" pasirašytos 69 mln. litų sutarties dėl sunkvežimių įsigijimo, 2006 metų 258,75 mln. litų sutarties dėl lėktuvų "Spartan" įsigijimo iš Italijos "Alenia Aeronautika", 2007 metais pasirašytų sutarčių su Vokietijos "Heckler & Koch" ir Danijos gynybos įsigijimų ir logistikos organizacija dėl automatinių šautuvų ir patrulinių laivų įsigijimo už 44,5 ir 14 mln. litų., 2009-ųjų pradžioje pasirašytos sutarties dėl sausio patrulinių laivų taktinių užduočių ir valdymo sistemos įsigijimo už 20 mln. litų iš Italijos "Selex Sistemi Integrati".

KAM teigimu, derybos dėl minų paieškos laivų įsigijimo iš Jungtinės Karalystės už 190 mln. litų sutarties, pasirašytos 2008-ųjų pabaigoje, tebevyksta. Planuojama jas baigti ir laivų įsigijimo sutartį perrašyti iki maždaug šių metų spalio vidurio.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Ministerija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min