Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministerijoje aptartos 2013 metais išmoktos pamokos

Istorikas Alfredas Bumblauskas pristatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėjimus bendradarbiaujant su Ukrainos ir Baltarusijos mokslininkais.
URM nuotr. / Istorikas Alfredas Bumblauskas pristatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėjimus bendradarbiaujant su Ukrainos ir Baltarusijos mokslininkais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Metiniame susitikime dalyvavo apie 100 atstovų iš Lietuvos valstybinių institucijų, viešųjų įstaigų, verslo asociacijų ir nevyriausybinių organizacijų. Apžvelgti praėjusiais metais atlikti darbai ir 2014-ųjų planai bei pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatai vystomojo bendradarbiavimo srityje.

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) sausio 16 dieną įvyko Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo veiklai aptarti skirtas metinis susitikimas, kuriame apžvelgti praėjusiais metais atlikti darbai ir 2014-ųjų planai bei pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatai vystomojo bendradarbiavimo srityje. 

Renginio dalyviai dalijosi projektų įgyvendinimo patirtimi, aptarė išmoktas pamokas, kėlė rūpimus klausimus. Susitikime dalyvavo apie 100 atstovų iš Lietuvos valstybinių institucijų, viešųjų įstaigų, verslo asociacijų ir nevyriausybinių organizacijų, dirbančių vystomojo bendradarbiavimo srityje.

Sveikindamas dalyvius, užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas pabrėžė, kad įsigaliojus Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymui bei teisės aktams, sukurtos teisinės prielaidos ir kitoms valstybės institucijoms, savivaldybėms, viešosioms bei nevyriausybinėms organizacijoms daugiau įsitraukti į šią veiklą ir pakvietė siūlyti idėjas dėl vystomojo bendradarbiavimo politikos plėtojimo ir efektyvumo didinimo. Viceministras paragino susirinkusiuosius imtis iniciatyvos ir būti ne tik vystomojo bendradarbiavimo dalyviais, bet ir tikraisiais šeimininkais. 

Apžvelgdamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pasiekimus vystomojo bendradarbiavimo srityje viceministras akcentavo, kad diskusijos dėl ES šalių pereinamojo laikotarpio patirties perdavimo, kurias Lietuva pradėjo pirmininkavimo metu, neliks tik kalbomis. 

„Šiais metais parengsime Lietuvos pereinamosios/reformų patirties įgyvendinimo ekspertų duomenų bazę, o ES lygmenyje skatinsime ES finansuojamų „Dvynių“ bei „TAIEX“ programų, kaip pereinamosios patirties perdavimo modelių, geografinį išplėtimą“, – sakė R.Kriščiūnas. 

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovas Remigijus Bagdonas apžvelgė ŽŪM, Žemdirbystės instituto, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų trejų metų veiklą Afganistano Goro provincijoje.

Sėkmės istorijomis dalijosi projektų Afganistane, Palestinoje, Baltarusijoje bei kitose šalyse vykdytojai.

Profesorius Alfredas Bumblauskas pristatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėjimus bendradarbiaujant su Ukrainos ir Baltarusijos mokslininkais. Rytų Europos studijų centro direktorė Kristina Vaičiūnaitė ir Lietuvos nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos vykdančioji direktorė Marta Čubajevaitė pristatė paramos pilietinei visuomenei projektus bei nevyriausybinių organizacijų veiklą ir pasiekimus dalyvaujant vystomojo bendradarbiavimo politikoje.

Patirtimi ir sėkmės istorijomis dalijosi ir kiti projektų Afganistane, Palestinoje, Baltarusijoje bei kitose šalyse vykdytojai.

URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą įgyvendina nuo 2006 metų. Praėjusiais metais URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinta daugiau nei 90 projektų Afganistane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje, Tunise ir Palestinoje. Daugiausia projektų buvo įgyvendinta administracinių ir institucinių gebėjimų, demokratijos, žmogaus ir pilietinės visuomenės teisių stiprinimo, žemės ūkio, paramos regionų vystymuisi bei savivaldai, taip pat moterų ir vyrų lygybės užtikrinimo srityse, rašoma URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyriaus atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min