Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 30d. 12:30

Užsienio reikalų ministerijoje oficialiai atidarytas šeštasis užsienyje studijuojančių baltarusių sąskrydis

Diskusija apie Baltarusijos modernizaciją
URM nuotr. / Diskusija apie Baltarusijos modernizaciją

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) rugpjūčio 29 dieną surengta diskusija apie Europos Sąjungos dialogą dėl modernizacijos su Baltarusijos visuomene. Renginiu oficialiai atidarytas šeštasis užsienyje studijuojančių baltarusių sąskrydis.

URM Rytų kaimynystės politikos departamento direktorius Edminas Bagdonas ir ES atstovybės Minske atstovas Ramūnas Janušauskas pristatė kovo mėnesį Briuselyje oficialiai paskelbtą ES iniciatyvą – dialogą dėl modernizacijos su Baltarusijos visuomene.

Esminiai šios iniciatyvos tikslai – kurti modernios ir demokratinės Baltarusijos vystymosi viziją ir padėti įgyvendinti būtinas reformas, įvertinti tolesnių ES ir Baltarusijos santykių plėtros potencialą Europos kaimynystės ir Rytų partnerystės politikos rėmuose, pasidalinti ES ir jos šalių narių patirtimi įvairiose modernizacijos srityse.

Dialogo metu su Baltarusijos ekspertais ir pilietinės visuomenės atstovais aptariamos būtinos reformos ekonominėje, politinėje, socialinėje srityse ir konkrečios jų įgyvendinimo priemonės. Dialogas dėl modernizacijos vyksta keturiose darbo grupėse: politinio dialogo ir reformų, teisingumo, vidaus reikalų ir žmonių tarpusavio kontaktų, ekonominių, socialinių reformų ir sektorinės politikos bei prekybos ir rinkos reformų.

Diskusijos metu E.Bagdonas, R.Janušauskas ir ekspertai iš Baltarusijos ekonomikos apžvalgininkė Tatsiana Manionak bei ekonomistas, analitikas Siarhejus Chaly su studentais diskutavo apie Baltarusijos modernizacijos perspektyvas ir jaunimo verslumo skatinimo galimybes.

Studentus taip pat pasveikino JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotoja Anne Hall ir Airijos ambasados Lietuvoje vadovės pavaduotoja Séadhna Rose MacHugh.

Užsienyje studijuojančių baltarusių, susibūrusių į neformalią bendruomenę „Vieningi Baltarusijos studentai“, sąskrydį jau šeštą kartą Lietuvoje organizuoja Rytų Europos studijų centras. Šiemet URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos remiamo sąskrydžio tema – jaunimo verslumas. Susitikime dalyvauja 40 studentų iš 10 valstybių (Italijos, Belgijos, Danijos, Šveicarijos, JAV, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min