TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministerijoje vyks seminaras apie verslo galimybes Vietname

Užsienio reikalų ministerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Užsienio reikalų ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministerija (URM) kartu su Lietuvos verslo konfederacija lapkričio 8 dieną šalies verslininkams,ieškantiems naujų eksporto ar importo galimybių ir norintiems plėtoti verslą Vietname, rengia seminarą „Vietnamas – naujų galimybių šalis Lietuvos verslui“.

Renginyje pranešimus skaitys Vietnamo ambasados komercijos patarėjas NguyenDucThanh, URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktoriaus pavaduotoja Laima Jurevičienė, Lietuvos ir Vietnamo ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo asociacijos prezidentas Saulius Gudeliauskas, gamybinės grupės „KG Group“ eksporto plėtros vadovas Tomas Rumelaitisbei Lietuvos ir Vietnamo asociacijos atstovas Hošimine Tomas Valiukas.

Seminaro dalyvius pasveikins užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius bei Lietuvos verslo konfederacijos atstovas. Taip pat bus pristatyta nuotraukų paroda „Vietnamas lietuvių akimis“, kurioje atsispindi vietnamiečių kasdienio gyvenimo akimirkos bei įspūdingas šalies kraštovaizdis.

Vietnamas – sparčiai besivystanti, beveik 100 milijonų gyventojų turinti valstybė. Ši rinka gali suteikti daug naujų galimybių Lietuvos verslui. Seminare, kurio metu daugiausiaibus kalbama apie Lietuvos ir Vietnamo ekonominių-prekybinių santykių plėtros perspektyvas, dalyvauti užsiregistravo daugiau kaip 70 verslininkų. Visa tai rodo augantį Lietuvos verslo susidomėjimą Vietnamo rinka.

Lietuvos ir Vietnamo diplomatiniai santykiai užmegzti 1992-aisiais. Per 20 metų laikotarpį buvo bendradarbiaujama tarptautinėse organizacijose bei prekybos srityje. 2011 m. Lietuvos ir Vietnamo prekybos apyvarta sudarė 64,11 milijono litų. Pagal prekybos apyvartą Vietnamas buvo 64 vietoje Lietuvos prekybos partnerių sąraše.

Praėjusiais metais Lietuvos eksportas į Vietnamą sudarė 24,87 milijono litų ir, palyginti su 2010-aisiais, sumažėjo 31 procentu. 2011 m. Lietuva iš Vietnamo importavo už 39,24 milijono litų – 7,56 procento mažiau nei2010 m.

Praėjusiais metais Lietuva į Vietnamą daugiausiai eksportavo juodųjų metalų atliekų ir laužo, geležies arba plieno laužo liejinių, pieno ir grietinėlės, padarinės medienos, nuo kurios nuskusta arba nenuskusta žievė ir brazdas.

Pagrindinės iš Vietnamo importuojamų produktų grupės buvo žuvų filė ir kita žuvų mėsa, kokosai, bertoletijos, anakardžiai bei ryžiai.

Pagal tiesioginių investicijų Lietuvoje dydį 2012 m. birželio 30 dieną Vietnamas užėmė 80 vietą. Lietuvos investicijų Vietname nėra.

Gegužės 31 d. ES Užsienio reikalų tarybos metu prekybos ministrai pritarė sprendimui pradėti laisvosios prekybos sutarties derybas su Vietnamu. 2012 m. spalio 8–12 d. Hanojuje įvyko pirmasis derybų raundas. Komisija tikisi, kad derybos bus baigtos per ateinančius trejus metus.

Jei derybos bus sėkmingos, Lietuvos verslui atsivers dar platesnės eksporto, investicijų ir ekonominio bendradarbiavimo su Vietnamu galimybės.

Lietuvos ir Vietnamo ekonominio bendradarbiavimo galimybės dar nėra iki galo išnaudotos.

Šiuo metu prekybos apyvarta ir investicijos tarp Lietuvos ir Vietnamo yra santykinai nedidelės, tačiau tikėtina, kad didelė Vietnamo rinka ir Lietuvos verslininkų susidomėjimas šia šalimi paskatins glaudesnius ekonominius santykius.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min