Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis: Lietuvos indėlis į Europos Sąjungą – sunkmečiu parodytas susitelkimo ir kantrybės pavyzdys

Audronius Ažubalis
BFL/ Tomo Lukšio nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvai per aštuonerius narystės ES metus teko patirti ne tik pakilimų, bet ir sunkumų, tačiau šalis ne tik prieš juos atsilaikė, bet ir parodė susitelkimo ir kantrybės pavyzdį, o visuomenė išliko principinga ir ištikima laisvės ir solidarumo vertybėms, sako užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis aštuntųjų Lietuvos narystės ES metinių proga.

„Tai – mūsų indėlis į ES istoriją, kuriuo galime didžiuotis“, – pranešime spaudai pabrėžia ministras.

Pasak jo, stodami į Europos Sąjungą grąžinome jai Europos demokratijos ir konstitucingumo istorijos elementus.

„1791 m. gegužės 3 d. Abiejų Tautų Respublikos Seimas priėmė pirmąją Europoje rašytinę konstituciją. Tai svarbus etapas mūsų valstybių raidoje, pademonstravęs visai Europai mūsų politinę bei pilietinę brandą ir siekį kurti modernią, į žmogų orientuotą valstybę. Netrukus po Konstitucijos priėmimo pasirodęs jos lietuviškas vertimas it žiežirba pakurstė kaitrią lietuvybės ugnį, o tų pačių metų spalio 20 d. priimtas konstitucinis aktas – Abiejų Tautų Tarpusavio Įžadas – užtikrino abiejų tautų lygybę ir įtvirtino Lietuvos kaip tarptautinės teisės subjekto padėtį”, – teigia A.Ažubalis.

Jo vertinimu, Lietuva ir Lenkija sukūrė tai, ką galima laikyti šiuolaikinės ES prototipu. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min