Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras konferencijoje Vilniuje pabrėžė Afganistano ir kaimyninių šalių partnerystės stiprinimo svarbą

Ministrai pasirašė Lietuvos ir Afganistano užsienio reikalų ministrai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą
URM nuotr. / Ministrai pasirašė Lietuvos ir Afganistano užsienio reikalų ministrai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje rugsėjo 19 dieną vykstančioje konferencijoje „Afganistanas ir jo kaimynystė: regioninio bendradarbiavimo link“ Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis akcentavo glaudesnio Afganistano ir kaimyninių valstybių politinio ir ekonominio bendradarbiavimo svarbą.

„Vilniaus konferencija prisideda prie Tokijo konferencijoje užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo ir skatina aktyvesnę diskusiją apie regioninio bendradarbiavimo privalumus ir reikšmę ekonominei Afganistano ir kaimyninių šalių plėtrai“, – sakė A. Ažubalis.

Pasak ministro,atkūrusi nepriklausomybę Lietuva pati pamažu kūrė ir stiprinimo santykius su Baltijos ir Šiaurės šalimis, sėkmingai jungėsi į naujus bendradarbiavimo tinklus ir projektus.

„Lietuva yra pasirengusi pasidalinti išmoktomis pamokomis ir rezultatyvaus, kaip rodo šiandiena, bendradarbiavimo su kaimyninėmis valstybėmis patirtimi“, – pabrėžė ministras.

A.Ažubalis pakvietė renginio dalyvius atvirai ir kūrybingai diskusijai apie inovatyvias ir netradicines bendradarbiavimo skatinimo idėjas,galinčias užtikrinti socialinį, ekonominį ir politinį vystymąsi regione.

„Ankstesniuose tarptautiniuose susitikimuose diskutavome ir analizavome aktualius nacionalinės svarbos klausimus. Šiandien siūlome apie bendradarbiavimo įvairovę ir jungtinių iniciatyvų galimybes kalbėti iš regioninės perspektyvos“, – pažymėjo ministras.

Jis vylėsi, kad Užsienio reikalų ministerijos inicijuota diskusija prisidės prie tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinti ilgalaikę taiką ir plėtrą Afganistane ir jo regione iki ir po 2014 m.

Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino Afganistano užsienio reikalų ministras Zalmai Rassoul.

Ministrai pasirašė Lietuvos ir Afganistano užsienio reikalų ministerijų bendradarbiavimo memorandumą, kurio pagrindu bus stiprinamas dvišalis politinis bendradarbiavimas.

Renginyje pasiūlymais ir rekomendacijomis dėl regioninio bendradarbiavimo stiprinimo Afganistane ir jo kaimynystėje dalijasiEuropos Sąjungos specialioji atstovė Vidurinei Azijai PatriciaFlor, ES specialusis atstovas Afganistane Vygaudas Ušackas, diplomatai ir regioninio bendradarbiavimo ekspertai iš Baltijos ir Šiaurės šalių, Indijos, Japonijos, JAV, Jungtinių Arabų Emyratų, Pakistano, Turkijos, Vidurinės Azijos šalių, Europos Komisijos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) sekretoriato, Jungtinių Tautų, kitų valstybių ir tarptautinių organizacijų.

Konferencijoje taip pat eksponuojama nuotraukų paroda, supažindinanti su Lietuvos archeologų tyrinėjimais ir radiniais Afganistano Goro provincijoje.

URM nuotr./Vilniuje rugsėjo 19 dieną vyko konferencija Afganistanas ir jo kaimynystė: regioninio bendradarbiavimo link
URM nuotr./Vilniuje rugsėjo 19 dieną vyko konferencija „Afganistanas ir jo kaimynystė: regioninio bendradarbiavimo link“

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min