Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos renginiuose Niujorke

Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį išvyksta į Niujorką, kur dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 68-os sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose renginiuose.

Pagrindinė šių metų debatų tema – Tūkstantmečio vystymosi darbotvarkė po 2015-ųjų.

Vizito Niujorke metu numatoma itin intensyvi ministro darbotvarkė: be bendrųjų debatų ir forumų įvairia tematika ministro laukia dešimtys dvišalių ir daugiašalių susitikimų su įvairių šalių atstovais. Be to, jis susitiks su lietuvių bendruomenės nariais.

Pagrindinis bendrųjų debatų savaitės akcentas – rugsėjo 25 d. vyksiantis Tūkstantmečio vystymosi tikslams skirtas renginys. Jame tarptautinę bendruomenę tikimasi paskatinti dar aktyviau siekti vystymosi tikslų, dėl kurių sutarta dar 2000 metais. L.Linkevičius čia pristatys Lietuvos poziciją, siekiant spartesnės pažangos šioje srityje tiek artimiausiu metu, tiek ir po 2015 metų.

Ministras taip pat dalyvaus JAV prezidento Baracko Obamos renginyje, kuriame bus diskutuojama paramos pilietinei visuomenei tema, ES28 formato užsienio reikalų ministrų, ES28 ir JAV politinio dialogo bei ES ir Rytų Partnerystės šalių ministrų susitikimuose, taip pat tradicinėje Transatlantinėje vakarienėje.

Numatoma, kad pavaduodamas ES vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai Cathrine Ashton, L.Linkevičius ES vardu skaitys pranešimus per aukšto lygio susitikimus dėl Ginklų prekybos sutarties, branduolinio nusiginklavimo ir per Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties valstybių narių konferenciją.

Per vizitą Niujorke suplanuoti dvišaliai ministro susitikimai su keliasdešimties įvairių regionų valstybių užsienio reikalų ministrais. Su kai kuriomis valstybėmis bus užmegzti diplomatiniai santykiai. Susitikimų metu numatoma aptarti aktualiausius tarptautinius klausimus, tokius kaip tvari plėtra, skurdo mažinimas, padėtis Artimuosiuos Rytuose – ypač Sirijoje, moterų vaidmens stiprinimas ir smurto prieš moteris bei mergaites prevencija.

Dvišaliuose susitikimuose Lietuva taip pat pristatys savo rinkimų kampanijos į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares 2014–2015 m. kadencijai prioritetus. Kandidatūrą į vieną Rytų Europos regiono grupei skirtą vietą jau spalį vyksiančiuose rinkimuose Lietuva yra pateikusi dar 1996 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min