Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 27d. 10:23

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Baltarusijos opozicijos atstovais aptarė Rytų partnerystės perspektyvas

Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 27 dieną Vilniuje vykusiame susitikime su Baltarusijos opozicinių partijų atstovais aptarė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus ir ypač daug dėmesio skyrė Rytų partnerystei – svarbiausiam pirmininkavimo prioritetui užsienio politikos srityje.

Ministras Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovus paragino aktyviai dalyvauti Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje gretutiniuose renginiuose: Jaunimo forume bei Pilietinės visuomenės konferencijoje. Baltarusijos atstovai pristatė savo vertinimus ir įžvalgas dėl ES ir Baltarusijos santykių vystymosi krypčių ir perspektyvų.

L. Linkevičius pabrėžė Asociacijos susitarimų, įskaitant glaudaus bendradarbiavimo plataus masto laisvos prekybos susitarimų, su Rytų partnerystės valstybėmis svarbą regiono ateičiai. Pasak ministro, tikimasi, kad šie susitarimai jau artimiausiu metu bus pasirašyti su Ukraina, o su Moldova, Gruzija ir Armėnija – parafuoti.

„Baltarusijos piliečiams tai aiškus ženklas, jog demokratinės reformos, pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms, rinkos ekonomika atveria naujas kaimyninių valstybių ir ES santykių vystymosi perspektyvas. Europa  tiki, kad ir Baltarusija pasuks šiuo keliu“, – teigė ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuva kartu su kitomis ES valstybėmis pasisako už politinių kalinių Baltarusijoje išlaisvinimą ir jų reabilitavimą. „Tai svarbus ir laukiamas žingsnis Baltarusijos santykiuose su ES“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Susitikimo pabaigoje Lietuvos diplomatijos vadovas pasidžiaugė atviru pokalbiu ir palinkėjo sėkmės stiprinant pilietinę visuomenę Baltarusijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min