Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 09 07

Užsienio reikalų ministras: nėra reikalo stabdyti teisinės pagalbos sutarties su Baltarusija

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sako, kad stabdyti Lietuvos teisinės pagalbos sutarties su Baltarusija nereikėtų.
Audronius Ažubalis
Audronius Ažubalis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Matyt, mums ir nėra tos reikmės dabar stabdyti tą sutartį visiems laikams. Juolab, kad gyvenimas bėga, ir yra ir kriminalinio pasaulio judėjimai, ir buitiniai dalykai kaip skyrybos, tuoktuvės, paveldėjimas“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Kita vertus, atšaukti pačią sutartį – manau, kad čia yra ne vienos ministerijos, ne URM klausimas. Tai turėtų visa Vyriausybė nuspręsti“, – pridūrė jis.

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) posėdyje trečiadienį dalyvavęs A.Ažubalis teigė, jog komitetui buvo pristatytas tarpinstitucinis mechanizmas dėl informacijos Baltarusijos valdžiai teikimo.

„Kadangi yra sukurtas šis mechanizmas, kuris šiandien buvo pristatytas URK, todėl pačiios sutarties prasmės stabdyti nėra“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę paskelbta, jog supaprastintos teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose susitarimą su Baltarusija nusprendė nutraukti kaimyninė Lenkija. Pasak A.Ažubalio, Lietuvos situacija šiuo atžvilgiu kitokia.

„Lenkai turi dvi sutartis, mes turime vieną. Lenkai turi dar vieną specifinę sutartį. Antra vertus, Lenkija yra didelė valstybė – atskiros vaivadijos bendrauja atskirai tiesiogiai su Minsko oficialiąja valdžia. Lietuva šiuo atveju bendrauja kaip mažesnė valstybė tiesiogiai su Generaline prokuratūra, Teisingumo ministerija“, – kalbėjo ministras.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius po to paties komiteto posėdžio pabrėžė, kad Lietuvoje nėra tos problemos, kurią Lenkija siekia išspręsti nutraukdama minėtą sutartį.

„Lietuvoje prašymai dėl teisinės pagalbos vykdomi centralizuotai, tarkime, (kreipiamasi į – BNS) Generalinę prokuratūrą ar Teisingumo ministeriją, Lenkijoje jie turi decentralizuotą sistemą – galima tiesiai į teismus, prokuratūrą kreiptis, tai sukelia lenkams papildomų galvos skausmų. Būtent šitą problemą, kiek man žinoma, Lenkija nori išspręsti. Tai nėra noras visiškai nutraukti bet kokius santykius, bet noras išspręsti tą problemą, kad jie galėtų geriau kontroliuoti padėtį. Lietuvoje ta problema neegzistuoja“, – kalbėjo jis.

Lietuvos institucijoms sutarus, kaip užsienio šalims neleisti piktnaudžiauti teikiama teisine Lietuvos teisine pagalba, Baltarusijos teisinės pagalbos prašymų nagrinėjimas rugpjūčio pabaigoje buvo atnaujintas. Pasak A.Ažubalio, tai buvo „pakankamai normalus“ sprendimas.

URK pirmininko Emanuelio Zingerio teigimu, prie teisinės pagalbos sutarties klausimo ketinama grįžti komiteto posėdyje, o šiuo metu svarbiausia užtikrinti tinkamą informacijos perdavimo Baltarusijai sistemos veikimą.

„Pirma užkamšysime visas skyles, kad pas mus operatyvios tarnybos nedemokratinių režimų neturėtų tokių žvejybų plotų, kokius turi iki šiol“, – teigė jis.

Į Baltarusijos prašymus kurį laiką nebuvo atsakoma dėl skandalo, susijusio su Minske sulaikyto žmogaus teisių aktyvisto Alesio Beliackio bankinių duomenų perdavimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius