2008-12-26 10:49

Užsienio reikalų ministras susitiko su Ukrainos prezidentu V.Juščenka (atnaujinta 18.35 val.)

Penktadienį susitikimu su Ukrainos prezidentu Viktoru Juščenka oficialų vizitą Ukrainoje pradėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Prezidento V.Juščenkos ir ministro V.Ušacko susitikime daugiausia dėmesio skirta Ukrainos dalyvavimui ES Rytų partnerystės iniciatyvoje ir dvišalių ekonominių santykių plėtrai. Susitikime taip pat aptarti transporto infrastruktūros projektų įgyvendinimo ir energetinio saugumo klausimai, Ukrainos ir NATO bendradarbiavimas.

Ministras V.Ušackas pakvietė Ukrainą aktyviai dalyvauti ES Rytų partnerystės iniciatyvoje, kuria numatoma tarp ES ir Ukrainos pasirašyti Asociacijos sutartį, sukurti laisvos prekybos zoną, supaprastinti vizų režimą ir sustiprinti tarpusavio energetinę priklausomybę.

Ministras išreiškė viltį, kad Ukraina ne tik aktyviai dalyvaus Rytų partnerystės iniciatyvoje, bet sutelks ir kitas šalis – nuo Pietų Kaukazo iki Baltarusijos – siekti ES standartų, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Ministras V.Ušackas taip pat užtikrino, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainą šiai ruošiantis NATO narystei. Ypatingą pagalbą ministras pažadėjo skirti Ukrainos pastangoms kurti informuotą ir euroatlantinius šalies siekius remiančią visuomenę.

Prezidentas V.Juščenka ir ministras V.Ušackas pasidžiaugė dinamiška Ukrainos ir Lietuvos ekonominių santykių raida.

Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvos prekyba su Ukraina pasiekė 2,6 mlrd. litų, iš jos Lietuvos eksportas sudarė 1,6 mlrd. litų ir, lyginant su tuo pačiu 2007 metų laikotarpiu, eksportas išaugo net 73 procentus. 2008 m. liepos 1 d. Lietuvos verslas Ukrainoje buvo investavęs 384 mln. litų.

Prezidentas V. Juščenka ir ministras V.Ušackas taip pat aptarė Kaspijos, Juodosios ir Baltijos jūrų regiono šalių bendradarbiavimą energetinio tranzito srityje. Ministras V. Ušackas perdavė Lietuvos ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus pritarimą įsteigti trišalę Ukrainos-Baltarusijos-Lietuvos ekspertų darbo grupę elektros eksporto į Lietuvą per Baltarusijos teritoriją techniniams klausimams spręsti.

Ministras V. Ušackas išreiškė užuojautą ketvirtadienį Krymo mieste Eupatorijoje įvykusios tragedijos aukų artimiesiems.

Po susitikimo su Ukrainos prezidentu ministras V.Ušackas padėjo gėlių prie paminklo 1932-1933 m. Didžiojo Badmečio aukoms Ukrainoje pagerbti.

Penktadienį ministras Kijeve taip pat susitiko su užsienio reikalų ministru Vladimiru Ogryzka ir ministro pirmininko pirmuoju pavaduotoju Grigorijum Nemira.

Šeštadienį ministras V.Ušackas vyks darbo vizito į Gruziją, kur planuojami susitikimai su Gruzijos Ministru Pirmininku Grigoliu Mgaloblišvili, užsienio reikalų ministru Grigoliu Vašadze, Parlamento Pimininku Davidu Bakradze, Gruzijos valstybės ministru europinei ir euroatlantinei integracijai Giorgi Baramidze, Gruzijos gynybos ministru Vasiliu Sikharulidze ir kitais Gruzijos pareigūnais.

Susitikimuose ketinama aptarti dvišalių santykių stiprinimo, Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos klausimus, šalyje vykdomas reformas, kitus aktualius tarptautinės politikos klausimus.

Pirmadienį Lietuvos diplomatijos vadovas vyks darbo vizito į Baltarusiją, kur su Baltarusijos pareigūnais aptars dvišalių santykių, energetinio saugumo ir ekonominio bendradarbiavimo klausimus, taip pat bendradarbiavimą pagal ES Rytų partnerystės iniciatyvą.

 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą