Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras: turime siekti teisingo ir vienodo tiesioginių išmokų paskirstymo

Audronius Ažubalis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Europos Sąjungos šalių narių Europos reikalų ministrų susitikime Liuksemburge balandžio 24 dieną kaip svarbų žingsnį į priekį įvertino ES Tarybai pirmininkaujančios Danijos siūlymą atsižvelgti į ekonominės krizės poveikį nustatant būsimąją struktūrinę paramą, tačiau ragino tuo neapsiriboti.

„Norėčiau padėkoti pirmininkaujančiai šaliai, kad įvertino trijų Baltijos valstybių keliamą problemą: jei visiems vienodai būtų taikoma Europos Komisijos (EK) siūloma taisyklė struktūrinę paramą apriboti 2,5 procento šalies bendrojo vidaus produkto, ES parama labiausiai sumažėtų nuo krizės nukentėjusioms šalims. Danijos pasiūlymas yra žingsnis į priekį, bet ateityje tikimės ambicingesnių žingsnių“, – teigė A.Ažubalis Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

Jo išvakarėse 13 sanglaudos politiką ginančių valstybių narių ministrų sutarė dėl bendros pozicijos: struktūrinė parama turi būti telkiama mažiausiai išsivysčiusiose valstybėse ir regionuose.

BRT posėdyje vyko ministrų politinės diskusijos, kaip būsimajame daugiamečiame ES biudžete finansuoti Lietuvai itin svarbias Sanglaudos ir Bendrąją žemės ūkio politiką, Europos infrastruktūros tinklų priemonę. Apibendrinusi anksčiau vykusias diskusijas, Danija pateikė atnaujintą „derybų paketo“ projektą.

Lietuva pabrėžė, kad tiesiogines žemės ūkio išmokas 2014-2020 m. tarp valstybių narių svarbu skirstyti teisingai ir vienodai, kad nebebūtų diskriminuojami mažiausiai išsivysčiusių šalių ūkininkai.

Atotrūkį tarp dabartinių tiesioginių išmokų šiems žemdirbiams ir ES vidurkio EK yra pasiūliusi 2014-2020 m. sumažinti beveik trečdaliu. Lietuvos ministras pabrėžė, kad šis pasiūlymas nėra pakankamai ambicingas ir vis dar diskriminuotų Lietuvos ir kitų Baltijos šalių ūkininkus.

„Turime siekti teisingo ir vienodo tiesioginių išmokų paskirstymo, kad išmokų lygiai vienodėtų kuo sparčiau. Ar yra teisinga, kad 2020 m. Lietuvai skiriamos išmokos bus beveik 2 kartus mažesnės negu didžiausias išmokas gaunančioms valstybėms ir vis dar nepasieks ES vidurkio“, – klausė A.Ažubalis, kalbėdamas apie bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasiūlymą tiesiogines išmokas vienodinti greičiau.

Ministras taip pat pabrėžė būtinybę skirti didesnę paramą kaimo plėtrai mažiau išsivysčiusiuose regionuose ir įtvirtinti tarpvalstybinių energetikos ir transporto projektų finansavimą per siūlomą bendrą Europos infrastruktūros tinklų priemonę.

„Derybų paketą“, kuriame įvardijami esminiai derybų dėl naujos daugiametės ES finansinės programos elementai, numatoma 2012 m. birželio mėnesį pateikti svarstyti Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovams. Šio paketo pagrindu vyks tolesnės politinės derybos dėl konkrečios paramos.

BRT posėdyje ministrai taip pat pasiekė politinį sutarimą dėl dalies ES teisės aktų, 2014-2020 m. reglamentuosiančių ES struktūrinę paramą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min