Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 19:14

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius ESBO ministrų tarybos susitikime Dubline pabrėžė organizacijos vaidmenį skatinant taikų konfliktų sprendimą

Evaldas Ignatavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Evaldas Ignatavičius

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius gruodžio 6–7 dienomis atstovavo Lietuvai 19-ajame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Dubline.

Viceministras pirmininkavo vienam iš plenarinių posėdžių, dalyvavo ESBO Trejeto susitikimuose su ESBO Azijos ir Viduržemio jūros regiono bendradarbiavimo partneriais.

ESBO Ministrų tarybos susitikime 57-ių šalių ministrai pripažino pažangą ieškant įsisenėjusio konflikto Moldovoje sprendimo.

E. Ignatavičius pasveikino derybose dėl Padnestrės konflikto sureguliavimo pagal formulę „5+2“ pasiektą pažangą ir pabrėžė dabartinės ESBO pirmininkės Airijos pastangas toliau plėtoti rezultatus, pasiektus pernai, kai organizacijai vadovavo Lietuva.

„ESBO vaidmuo skatinant taikų konflikto sprendimą Moldovos Padnestrės srityje tebėra svarbus. Tikiuosi, kad būsimoji ESBO pirmininkė Ukraina tęs pradetą darbą“, – pabrėžė E. Ignatavičius.

Kartu jis apgailestavo, kad ir toliau nepavyksta pasiekti jokios apčiuopiamos pažangos sprendžiant konfliktą Gruzijoje ir konfliktą dėl Kalnų Karabacho.

Ministrų tarybai nepavyko patvirtinti sprendimų nei dėl organizacijos darbo stiprinimo žmogaus teisių srityje, nei dėl ginkluotės kontrolės bei pasitikėjimo ir saugumo skatinimo karinėje srityje.

Tačiau ESBO šalių ministrams pavyko susitarti dėl tolesnio organizacijos darbo organizavimo modelio: patvirtintas sprendimas „Helsinkis+40“, kuriuo siekiama sutelkti valstybių pastangas ir bendrai siekti sutarimo dėl daugelio šiuo metu organizacijai iškilusių sudėtingų klausimų.

„Noriu padėkoti Airijos kolegoms už profesionalų darbą šiais metais vadovaujant organizacijai ir atkakliai ginant svarbiausias mus vienijančias vertybes.

Tačiau tenka su nusivylimu pripažinti, jog nepaisant didžiulių ESBO pirmininkavimo pastangų, mums nepavyko priimti labai svarbių sprendimų, kuriais siekiama ginti spaudos laisvę, stiprinti žurnalistų saugumą, garantuoti piliečių teisę taikioms demonstracijoms ir susibūrimams.

Didžiulį susirūpinimą kelia tai, kad šiems sprendimams priešinosi tos šalys, kuriose pastaruoju metu padažnėjo piliečių teisių ir laisvių suvaržymo atvejų“, – pabrėžė viceministras.

E. Ignatavičius taip pat dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su Andoros, Juodkalnijos, Lichtenšteino, naujausios ESBO narės Mongolijos, Serbijos užsienio reikalų ministrais, su Armėnijos, San Marino, Tuniso ir Turkmėnistano delegacijų vadovais, taip pat su ESBO aukštuoju komisaru tautinių mažumų klausimais Knutu Vollebaeku ir su Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos paruošiamosios komisijos vykdančiuoju sekretoriumi Tiboru Tóthu.

Šiemet kaip ESBO Trejeto narė Lietuva vadovavo ESBO Kontaktinės grupės su Azijos bendradarbiavimo partneriais veiklai. Kalbėdamas ESBO Trejeto susitikime su Azijos partneriais viceministras pristatė Lietuvos pirmininkavimo Koordinacinei grupei rezultatus ir ypač akcentavo pernai Vilniuje Ministrų tarybos priimtų nutarimų dėl ESBO partnerysčių įgyvendinimo ir Afganistanui skirtų bendradarbiavimo projektų svarbą.

ESBO turi 57 valstybes nares. Pernai Lietuva pirmininkavo šiai organizacijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min