Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 16d. 11:45

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius su JAV administracijos atstovais tarėsi dėl tolesnio Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius
URM nuotr. / Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius

Vašingtone lapkričio 13–15 dienomis viešėjęs užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius susitikimuose su JAV administracijos pareigūnais pažymėjo, jog Lietuva pasirengusi ir toliau stiprinti transatlantinius ryšius su strategine partnere JAV.

„Per pastaruosius keletą metų Lietuva išplėtė bendradarbiavimą su JAV energetinio saugumo srityje, remiant demokratiją ir reformas Europos Rytuose bei visame pasaulyje.

Šalys ženkliai padidino ekonominių ryšių intensyvumą. Esame dėkingi kolegoms JAV administracijoje už šios šalies paramą Medininkuose įsteigiant Branduolinio saugumo kompetencijos centrą, suteikiant NATO kompetencijos centro
statusą Lietuvoje įsikūrusiam Energetinio saugumo centrui“, – susitikimuose sakė E. Ignatavičius.

Viceministras vizito metu susitiko su JAV Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos vyriausiąja direktore Europai ir JAV Prezidento patarėja Elizabeth Sherwood-Randall, JAV viceprezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoja Julianne Smith, JAV valstybės sekretorės patarėja lyčių lygybės klausimais ambasadore Melanne Verveer, JAV valstybės departamento pareigūnais, kuruojančiais JAV santykius su Europos Sąjungos, Rytų Europos šalimis bei NATO.

E. Ignatavičius susitiko ir su JAV tarptautinio vystymo agentūros (United States Agency for International Development,
USAID) bei JAV nevyriausybinių organizacijų, remiančių demokratiją pasaulyje, vadovais.

Lietuvos diplomatas su JAV pareigūnais taip pat aptarė artėjantį Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai bei 2013 m. lapkričio mėnesį Vilniuje vyksiantį ES Rytų partnerystės vadovų susitikimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min